Zoom, Video Görüşmelerine Üçüncü Taraf Uygulamaları Ekliyor

Zoom, pandemi sırasında vazgeçilmez hale geldi ve şimdi şirket, işler bir miktar normale döndüğünde bu şekilde kalmasını sağlamak istiyor. Bu amaçla, bir Zoom araması sırasında Asana ve Dropbox Spaces gibi uygulamaları kullanmanıza izin veren üçüncü taraf entegrasyonları ekliyor. Bugünkü lansmandan itibaren, Heads Up gibi oyunlar da dahil olmak üzere müşterinize ekleyebileceğiniz 50’den fazla eklenti var. Zoom’un en son sürümünü yükledikten sonra, yeni Uygulamalar yan panelinin altındaki “Keşfet” sekmesi, neyin mevcut olduğunu görmenize olanak tanıyor.

Bir uygulamanın işlevlerine erişmek için arama sırasında paneli gerektiği gibi genişletebilir ve daraltabilirsiniz. Örnek olarak, Asana eklentisi, Zoom‘dan ayrılmadan görevler oluşturmanıza, düzenlemenize ve atamanıza olanak tanır. Nelerin mevcut olduğunu görmenin başka bir yolu da Zoom Marketplace’tir. Zoom‘u iş için kullanıyorsanız ve bir kuruluşun parçasıysanız, yöneticiniz yükleyebileceklerinizi sınırlayabilir.

Zoom, üçüncü taraf entegrasyonlarını tek kullanımlık bir uygulama yerine bir platform olmanın bir yolu olarak görüyor. Şirketin bugün yaygın olarak kullanıma sunduğu yeni Etkinlik merkezi gibi, buradaki fikir de hizmetin büyümesini sürdürmek ve böylece salgın sırasında oluşturduğu yörüngede devam edebilmektir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!