Youtube Uygulamasına Otomatik Oynat Özelliği Geldi

Youtube’un mobil uygulamasına otomatik oynat özelliği geldi. Sessiz sedasız verilen bu özellikle ile artık sırayla önerilen videolar oynatılabilecek.

Google, Youtube web’de kullanılan önemli özellikleri mobile, mobilde kullanılan özellikleri Youtube web’e aktarmaya devam ediyor. Youtube’u materyal tasarımına geçirmeye hazırlanana Google, mobil tarafında hızlı bir şekilde otomatik oynat özelliğini getirdi.Youtube Uygulamasına Otomatik Oynat Özelliği Geldi, Otomatik Oynat

Bunun yanında ayrıca bazı anahtar kelimeler için ön plana çıkan aramalar da üst tarafta gösterilmeye başlandı. Bu sayede istenilen şeylerin daha hızlı erişilmesi sağlanmış. Ancak odak kelimenin sonun başka bir kelime gelecek şekilde aratılması gerekli. Örneğin “en güzel” veya “telefon” şeklinde.

Google geçtiğimiz gün mobil reklamları 5 saniyeden 6 saniyeye çıkartmış ve reklamları 6 saniye boyunca geçilemeyecek şekilde bir güncelleme yapmıştı. Şimdi de otomatik oynat özelliği ile hem Google hem reklam verenlere hem de reklam alanları daha fazla kazandıracak.Youtube Uygulamasına Otomatik Oynat Özelliği Geldi, Otomatik Oynat

Geçtiğimiz yıl da bilgisayardaki Youtube’a otomatik oynak özelliği geldiğinde izleme oranları 2 kata kadar artmış ve özellikle kaliteli videolar çok daha hızlı tüketilmeye başlanmıştı. Mobilde de yine 1.5-2 kata yakın bir artış ön görülüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!