YouTube Reklam Politikası Değişti: İşte detaylar

YouTube, videoların yanına reklam ekleyerek videodan para kazanmalarına olanak tanıyan hizmet şartlarını değiştirmek için çalışıyor. İş ortağı programı tarafından korunmayan kanallardan YouTube’da bulunan tüm içerikten para kazanılacaktır.

İş ortağı programlarına kaydolmamış tüm içerik oluşturucuların YouTube tarafından seçilen videoları eklemesi gerekecektir. Yalnızca YouTube para kazanacak, içerik oluşturucular bu videolardan hiçbir şekilde yararlanamayacak. Bu videolar, kanal sahipleri için herhangi bir gelir oluşturmayacaktır.

Bununla birlikte, YouTube iş ortağı programına katılmanın kriterleri 1000’den fazla aboneye ve 4000’den fazla herkese açık izleme saatine sahip olmaktır. Bu gereksinimleri karşılayabilen her kanal, YouTube iş ortağı programının bir parçası olmaya hak kazanır.

Her kanal sahibinin kabul ettiği YouTube politikasıdır; platform, içeriğin yanına video ekleyerek veya içerik oluşturucudan ödeme yapmasını isteyerek içerikten para kazanmak için tüm haklara sahiptir. Hiçbir içerik oluşturucu bu sözleşme sırasında herhangi bir ödeme alma hakkına sahip değildir.

Yüz tanıma kısıtlamaları: Hizmet Şartları, bir kişiyi izni olmadan tanımlayabilecek herhangi bir bilgiyi toplayamayacağınızı zaten belirtmektedir. Bu her zaman yüz tanıma bilgilerini içermesine rağmen, yeni Şartlar bunu açıkça açıkça ortaya koymaktadır.”, YouTube bir e-postada açıklanmıştır. kullanıcılarına ve yaratıcılarına kamplar.

1 Haziran’da yürürlüğe giren yeni hizmet şartlarına göre, Super Chat, YouTube iş ortağı programı veya kanal üyeliği gibi herhangi bir sözleşme kapsamında ödeme almaya uygun tüm içerik oluşturucular, ekstra gelir olarak kabul edilecek. Değiştirilen hizmet şartlarına göre, Google’ın bu tür sözleşmelerden ödemeleri kesmesine izin verilir.

Bu revize edilmiş hizmet şartları, 2020’de Amerika Birleşik Devletleri’nde zaten uygulanmaktadır ve şimdi YouTube, bu hizmetleri diğer başkentlerde genişletmeye odaklanmaktadır. Analistler, artan gelirin hizmetler açısından bu tür değişikliklere neden olduğunu keşfettiler. Bildirildiği gibi, 2021’in ilk çeyreğinde Alphabet, YouTube reklamlarının satışından 6 milyar dolar kazandı. Calvin Klein, Taco Bell ve Kellogg’s gibi en büyük uluslararası markaların YouTube’daki reklamlar aracılığıyla büyük bir kitle kazandığını belirtmekte fayda var.

Bu kadar hızlı büyümenin arkasındaki neden, Google’ın kıdemli başkan yardımcısı ve baş işletme sorumlusu Philipp Schindler tarafından ortaya konuyor. Ona göre, geleneksel izleyici kazanma yöntemleri artık yararlı değil. Reklamverenler, başka hiçbir yerde bulamayacakları izleyicileri yakalamak için YouTube’a yöneliyor. İzleyicilerin çoğunluğu 18 ila 40 yaş aralığında ve televizyona göre markalar ürünlerini diğer platformlardan daha fazla YouTube’da sunacak.

YouTube’un kapsamı göz ardı edilemez. Bildirildiği gibi, 2 milyardan fazla kanal sahibi bir ayda kanallarına giriş yapıyor ve tek bir günün izleme saati 1 milyardan fazla.

Bir milyondan fazla abonesi olan YouTube kanalı her yıl muazzam bir şekilde büyüyor ve içeriklerinden para kazanmaya yardımcı olan sponsor ortaklar 2 milyar dolardan fazla para alıyor.

Bununla birlikte, kullanıcılar, küçük ölçekli YouTuber’ların kanallarından para kazanması için telaşlı hale geleceği için güncellenmiş hizmet şartlarını somutlaştırıyor. Ayrıca Covid-19 kazanmayı zaten zorlaştırdığı için hizmet şartlarını değiştirmek için doğru zaman değil.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!