Yeni Nokia Akıllı Telefonlar 8 Nisan’da Geliyor, G ve X Serisi Cihazlar Bekleniyor

HMD Global‘in 8 Nisan‘da bir etkinlik yapması planlanıyor ve birden fazla yeni Nokia akıllı telefonun piyasaya sürülmesi bekleniyor. Nokia G serisi ve Nokia X serisi akıllı telefonların etkinlikte lanse edilmesi bekleniyor ve Nokia X10 ve X20 ile birlikte Nokia G10 ve G20‘yi görebiliriz. Nokia G serisi bütçeye uygun cihazlar olurken, Nokia X serisi 5G desteği ile gelecek.

8 Nisan etkinliğinin saat 19: 30‘da (IST) gerçekleşmesi planlanıyor ve HMD Global’in sosyal medya hesaplarından yayınlanacak. 8 Nisan‘da piyasaya sürülecek Nokia G serisi cihazlar Nokia G10 ve Nokia G20 olabilir. Nokia G10, MediaTek Helio P22 ve G20 MediaTek Helio G35 ile birlikte gelebilir.

Bu cihazların her ikisi de 3GB veya 4GB RAM ve 32GB veya 64GB depolama ile gelebilir. Ayrıca, stok Android 11‘i kutudan çıkarmaları bekleniyor. Ayrıca özel bir Google Asistan düğmesi ile gelmeleri bekleniyor.

Kamera tarafında, Nokia G10 ve Nokia G20‘nin 48MP ana kamera, 2MP derinlik sensörü, 5MP ultra geniş kamera ve 2MP makro lens ile gelmesi bekleniyor. Her ikisi için de ön tarafta 8 MP özçekim kamerası olabilir. Bu cihazlar ayrıca 10W şarjlı 5.000 mAh pil ve USB-C tipi bağlantı noktasıyla birlikte gelebilir.

Nokia X serisi cihazlar Nokia X10 5G ve Nokia X20 5G‘yi içerebilir. Her iki cihazın da Snapdragon 480 SoC ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca Android 11 bekleniyor. Özel bir Google Assistant düğmesiyle gelecekler mi henüz bilinmiyor.

Nokia X20‘nin teknik özellikleri geçtiğimiz günlerde sızdırıldı ve akıllı telefonun arkasında dört kamera ile geleceğini biliyoruz. Bu muhtemelen 48MP birincil atıcı, 5MP ultra geniş, 2MP derinlik sensörü ve 2MP makro lens içerecektir. Özçekimler için ön tarafta 16 MP kamera olabilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!