Windows 10, Gelecekteki Güncellemede AirPod’lar için Gelişmiş Ses Desteği Kazanıyor

Windows 10 için bu yılın sonraki büyük güncellemesi, Apple‘ın AirPods serisi ve diğer Bluetooth kulaklıklar ve kulaklık hoparlörleri için geliştirilmiş desteği içerecek.

Bir blog gönderisinde Microsoft, ‌AirPods‌, iTunes ve Apple Music kullanıcıları için geliştirilmiş ses kalitesi sunacak olan AAC veya Bluetooth cihazları için Advanced Audio Coding desteği eklemeyi planladığını söylüyor. Windows şu anda Bluetooth aygıtları için yalnızca SBC codec ve aptX‘i desteklemektedir.

AAC codec ile Bluetooth kulaklıklarınızda ve hoparlörlerinizde kablosuz olarak üstün ses akışı kalitesinin keyfini çıkarın. Advanced Audio Codec‘in kısaltması olan AAC, daha küçük dosyalarda yüksek kaliteli ses akışı sağlayan kayıplı bir codec bileşenidir – çevrimiçi müzik dinlemek için harikadır.

AAC desteğinin yanı sıra, Windows 10 güncellemesi, Windows çubuğundan Bluetooth kulaklık, hoparlör ve kulaklık seçmeyi kolaylaştıracak. Microsoft’un açıkladığı gibi:

Bluetooth kulaklığınızın sesinin ve mikrofonunun düzgün çalışması için birden fazla ses uç noktasından tıklamaya gerek yok. Artık kullanıcı arayüzünde yalnızca bir ses uç noktası açığa çıkarıyoruz ve sorunsuz bir deneyim için sizin için otomatik olarak doğru olana geçeceğiz. Spotify‘ı dinledikten sonra bir Teams aramasına atlamanız mı gerekiyor? Artık doğrudan kulaklığınızın sesini de kontrol edebilirsiniz

Hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle birlikte yeni özellikler, bu yılın sonlarında tüm Windows 10 kullanıcılarına sunulacaktır. Ancak, Windows Insider programının üyeleri, en son yapıya sahip yeni eklemelerle bir beta alabilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!