WhatsApp Yeni Arama Deneyimi Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp ile ilgili en son haberler, uygulama üreticisinin sesli aramaları gruplandırmak için bir iyileştirme üzerinde çalıştığı ve çalışma şeklini tamamen değiştirecek şekilde ayarlandığı yönünde. Sesli aramalar, WhatsApp‘ın iletişim özelliklerinin önemli bir parçasıdır ve grup sesli aramaları, uygulamanın kullanıcıları arasında çok popüler bir özelliktir, ancak işlevsellik hala kenarlarda kabadır.

WhatsApp ‘Katılmak İçin Dokun’ özelliği nedir?

Mesajlaşma uygulamasının, kullanıcıların davet edildikleri bir görüşmeye katılmalarını sağlayacak bir ‘Katılmak İçin Dokun’ özelliği üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Şu anda, WhatsApp‘taki grup sesli aramaları, uygulamada üç veya daha fazla kullanıcıyı içeriyor. Kullanıcıların karşılaştığı en büyük sınırlama, bir üyenin bir grup aramasını kaçırması durumunda, tekrar grup aramasına manuel olarak eklenmesi gerektiğidir. WhatsApp, WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, orijinal aramayı kaçırmış olsalar bile, kullanıcıların davet edildikleri bir aramaya katılmalarına izin vererek bu işlevi değiştirmek istiyor.

Bu WhatsApp özelliği nasıl çalışır?

Uygulama, bir cevapsız aramayı göstermek yerine, kullanıcılara WhatsApp‘taki aramalar sekmesinde aramanın devam ettiğini gösteren bir gösterge gösterir. Bu, WABetaInfo tarafından paylaşılan ve listede ‘Katılmak İçin Dokun’ mesajı gösteren bir ekran görüntüsüne göre. Bu arada, bir kullanıcı ilk başta bir grup sesli aramasına katılamazsa, rapora göre grup sohbetindeki yeni ‘Aramaya Katıl’ düğmesine dokunmaları yeterlidir.

WhatsApp grup sesli aramaları: WABetaInfo‘ya göre, iOS‘taki WhatsApp grup sesli arama arayüzüne gelen bir başka iyileştirme, seçenekleri basitleştirecek ve daha çok Apple‘ın FaceTime‘ına benzeyecek. Kullanıcılar yeni bir Zil düğmesi de görecek, ancak rapor şu anda ne yaptığını belirtmiyor.

WhatsApp grup sesli aramaları kullanılabilirliği yalnızca iOS 2.21.140.11 için WhatsApp beta sürümünde kullanılabilir. Rapor, Android kullanıcıları için WhatsApp beta’nın da özelliğin kısa süre içinde geldiğini göreceğini söylüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!