Wear OS İçin Gboard, Gelişmiş Metin Girişi, Çoklu Dil Desteği ve Yeni Görünümle Güncellendi

Google‘ın Wear OS destek sayfasında, Wear OS’nin Gboard uygulamasına yönelik yeni bir güncellemeyi özetleyen ayrıntıları içeren yeni bir giriş göründü. Önemli bir değişiklik yapılmamış olsa da Wear OS için Gboard, yeni bir görünüm, çok dilli giriş desteği ve gelişmiş düzeltme ve önerilerle güncellendi.

Bilmiyorsanız, Wear OS, telefonunuza uzanmanıza gerek kalmadan mesajlara yanıt yazmak için yerleşik bir klavye sunar. Otomatik düzeltmeye güvenmeyi seçebilir ve cevabınızda manuel olarak yazabilirsiniz, isterseniz yazıyı hareket ettirebilir veya metninizi sesle girerek girebilirsiniz.

Öneriler, üzerinde daha kolay gezinmenize izin verilerek geliştirildi. Yeni bir “Önizleme ekranı”, göndermeden önce tüm mesajı önizlemenize olanak tanır. Çoklu dil desteği, Wear OS için Gboard’daki yeni bir özelliktir. Yeni bir giriş düğmesi, Gboard’da etkinleştirilmiş başka bir dile geçmenize olanak tanır.
Wear OS için Gboard, gelişmiş metin girişi, çoklu dil desteği ve yeni bir görünümle güncellendi.

Son olarak, Wear OS Gboard yeni bir görünüme kavuştu. Gboard artık daha büyük, beyaz harflerle siyah bir arka planda gösteriliyor. Boşluk çubuğu da daha büyük hale getirildi. Kullanıcılar, giriş metni dilini değiştirmek için boşluk çubuğuna uzun süre basabilir.

Destek sayfası “Önümüzdeki günlerde Wear OS Topluluğu’na bu güncellemeyi sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. 2021’de Wear OS by Google için mağazada daha neler olduğunu paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!”

Google‘ın, “Google ilgili Wear OS platformu güncellemesini yayınladığında” üçüncü taraf Tiles’ı etkinleştirerek başlayarak, bu yıl Wear OS‘yi tamamen elden geçirmesi bekleniyor. Bu ayın sonlarında Google I/O yayınlandığında bu güncellemeyle ilgili daha fazla şey öğrenmeyi umuyoruz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!