Vertu Constellation Akıllı Telefonu Duyuruldu

Lüks telefon markası Vertu nihayet bugün Vertu Constellation akıllı telefonunu duyurdu. Akıllı bir telefon olan yeni Constellation, ayrıca çift SIM kart desteğine de sahip.

Yine güçlü tasarımı ve ultra yüksek malzeme kalitesi ile ön plana çıkan Vertu Constellation, 5.5 inç WQHD çözünürlüğünde AMOLED ekrana, 4K video çekebilen 12MP çözünürlüğünde ana kameraya, Qualcomm’un üst seviye Snapdragon 820 yonga setine, 4GB RAM‘e, 128GB genişletilebilir depolama alanı, NFC, USB Tipi -C bağlantı noktası, kablosuz şarj destekli 3220 mAh kapasiteli bataryaya ve Android 6.0.1 Marshmallow sürümüne sahip.

Vertu Constellation Akıllı Telefonu

Yine oldukça özel bir telefon ortaya çıkartan Vertu, ekran tarafında çizilme ve darbelere karşı dayanıklı olsun diye 140 karat 6. nesil safir kristalin kullanıldığı bildiriliyor. Şuana kadar diğer telefon üreticilerinin kullanmaya çalıştığı, diğer dayanıklı camlara göre 3 kata kadar daha dayanıklı olan safir kristal maliyeti çok fazla arttırmasından dolayı şuana kadar sadece Vertu’nun oldukça özel lüks telefonlarında gördük.

Ahizenin üst tarafına çift Stereo hoparlöer konumlandırılan telefonda Dolby Digital Plus sanal surround ses desteği de bulunuyor. Eloksallı alüminyumdan ve özel olarak hazırlanmış derilerden imal edilecek olan telefon İngiltere’de üretimi gerçekleştirilecek.

Vertu’nun meşhur 24 saat konsiyerj hizmeti yine Vertu Constellation ile de devam ediyor. Bu hizmeti kısaca açıklayacak olursak; telefonun yan tarafına konumlandırılan yakut taşlı butona basılarak dünya çapında 24 saat boyunca aktif olan danışmanlardan yardım, tavsiyeler ve öncelikli rezervasyonlar yaptırılabiliyor. Ayrıca, yeni Constellation ile birlikte dünyanın en büyük Wi-Fi ağı iPass‘a da erişilebiliyor.

Şubat ayından itibaren satışa sunulacak olan Vertu Constellation’nun fiyattı henüz belli değil. Ancak önceki telefonlardan edindiğimiz tecrübeyle 3 haneli bir fiyat etiketiyle satılacağını söyleyebiliriz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!