VAIO Windows 10 işletim sistemli telefonunu duyurdu

Sony’nin VAIO markasını japon merkezli “JIP” ye sattığından beri piyasada çok fazla görememiştik. Bugün VAIO Windows 10 işletim sistemli telefonunu duyurdu.

Yaklaşık olarak 1 sene önce ilk akıllı telefonunu çıkartan VAIO, Japonya da kalması ve global olarak satışa çıkmaması yüzünden beklediğini alamamıştı.

VAIO Windows 10 işletim sistemli telefonunu duyurdu_004

Bu sefer şansını Windows Phone işletim sistemi tarafında deneyen VAIO sunduğu özelliklere ve tanıtımlara göre iş kullanıcıları hedeflediği görülebiliyor.

Snapdragon 617 işlemcisiyle gelen telefon 8-çekirdekli olup 1.50 GHz hızında çalışıyor. 5.5-inç 1080×1920 piksel (Full HD) çözünürlüğünde ekran kullanılan telefonda 3GB RAM ve 16GB genişletilebilir (microSD) dahili hafıza seçeneği bulunuyor.

VAIO Windows 10 işletim sistemli telefonunu duyurdu_002

Arka tarafta 13 Megapiksel, ön tarafta 5 Megapiksel kamera bulunan telefonun batarya kapasitesi ise 2,800mAh olarak belirtilmiş. Telefon tek parça alüminyum kasadan oluştuğu için bataryası da değiştirilemiyor.

VAIO Windows 10 işletim sistemli telefonunu duyurdu_003

430$‘lık fiyat etiketi taşıyan telefon Japonya’da gelecek ay piyasaya sürülecek. Global pazarda satışı ile ilgili herhangi bir bilgi henüz mevcut değil.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!