Uzaktan Çalışmayı İyileştirmek İçin Tasarlanmış Windows 10 Mayıs 2021 Güncellemesi Yayınladı

Microsoft’un bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesi bugün cihazlarda kullanıma sunulmaya başlıyor. Windows 10 Mayıs 2021 Güncellemesi, tek bir makinede birden çok Windows Hello kamerasını kullanabilmek gibi değişikliklerle uzaktan çalışma senaryolarını iyileştirmeye odaklanıyor. Bu, özellikle sahiplerin evden çalışırken ek bir web kamerasıyla bir monitöre bağlanmak isteyebilecekleri Surface cihazları için kullanışlıdır.

Windows 10 Mayıs 2021 Güncellemesinin (sürüm 21H1) tüm yeni özellikleri şunlardır:

  • Hem harici hem de dahili Windows Hello kameralar mevcut olduğunda varsayılanı harici kamera olarak ayarlamak için Windows Hello çoklu kamera desteği.
  • Windows Defender Application Guard performans iyileştirmeleri, belge açma senaryo sürelerini optimize etme dahil.
  • Windows Yönetim Araçları (WMI) Grup İlkesi Hizmeti (GPSVC), uzaktan çalışma senaryolarını desteklemek için performans iyileştirmesini güncelliyor.

Microsoft genellikle ilkbaharda, sonbaharda daha küçük olan büyük bir Windows 10 güncellemesi sunar. Şirket, 2021 için bu temposunu tersine çevirdi, bu nedenle muhtemelen Ekim ayında gelecek olan güncelleme değişikliklerle dolu olacak.

Bir sonraki büyük güncelleme, yeni sistem simgelerini, Dosya Gezgini iyileştirmelerini ve hatta Windows 95 dönemi simgelerinin sonunu içerecek. Microsoft, “Windows’un kapsamlı görsel gençleştirmesinin” bir parçası olarak Windows 10‘a gelen bazı daha geniş görsel değişikliklere sahiptir. Ekim güncellemesi aynı zamanda birden çok monitörde yeniden düzenleme uygulamaları sorununu çözecek, Xbox Auto HDR özelliğini ekleyecek ve hatta Bluetooth ses desteğini iyileştirecek.

Bugünkü Mayıs 2021 Güncellemesi o kadar küçük ki, yüklendiğini bile fark etmeyeceksiniz. Microsoft, özelliklerin şu anda Windows 10 bilgisayarınızda gizlenebilmesi için özel bir etkinleştirme paketi kullanıyor ve bu güncelleme onları etkinleştiriyor.

Her zaman olduğu gibi, Windows 10 Mayıs 2021 Güncellemesi Windows Update’te mevcut olacak, ancak henüz görmüyorsanız, bunun nedeni Microsoft‘un herhangi bir uyumluluk sorunu olmadığından emin olmak için bunu dalgalar halinde yaymasıdır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!