Twitter, Tweet Attıktan Sonra Kimlerin Yanıt Verebileceğini Değiştiren Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Twitter, sosyal ağ için birkaç yeni özellik üzerinde çalışıyor. Araştırmacı Jane Manchun Wong, şirketin daha sonraki bir sürüm için hazırladığı üç işlevi paylaştı.

Twitter‘ın geliştirmekte olduğu özelliklerden biri de “Kimin Cevap Verebileceğini Değiştir” özelliği. Bununla, kullanıcılar bir tweet paylaşabilir ve kimin yanıt verebileceğine veya yanıtlara izin vermek isteyip istemediğine karar verebilir. Şimdi şirket, gönderi yayınlandıktan sonra bir tweet’e kimin yanıt verebileceğini değiştirme yeteneğini test ediyor.

Sosyal ağın uygulamaya çalıştığı bir diğer özellik de “Güvenlik Modu” ayarlar sayfasıdır. Bu özellik etkinleştirildiğinde, zararlı dil kullanabilecek veya tekrarlayan, davetsiz yanıtlar gönderebilecek hesapları yedi gün boyunca otomatik olarak engeller. Bu özellik, takip ettiğiniz veya sıklıkla etkileşimde bulunduğunuz hesapları otomatik olarak engellemez.

Son olarak, Twitter, Twitter Spaces’ta yükseltilmiş el emojisi tepkisi üzerinde çalışıyor. Halihazırda var olan tüm tepkilerin yanı sıra, bu yükseltilmiş el emojisi, Microsoft Teams, Cisco WebEx ve daha fazlası gibi video konferans uygulamalarında zaten mevcut olan bir katılımcının konuşmak istemesi için bir yol olabilir.

Bu hafta Twitter, Spaces sesli sohbet odası özelliğine yeni bir odaklanma ile iPhone uygulamasında dikkate değer bir yeniden tasarım sunmaya başladı ve bu, onu alt gezinme çubuğundaki orta düğme haline getirdi. İşte şirketin bu özellik hakkında söyledikleri:

Twitter, sekmenin, takip ettiğiniz kişiler tarafından barındırılan Alanları göstereceğini, ancak bunların, Zaman Çizelgesi’nin en üstündeki Fleets satırında olduğu gibi görünmeyeceğini söylüyor. Bunun yerine, keşif sekmesi, yaklaşan Alanlar hakkında tweet attığınızda görünen promosyon kartlarına benzer şekilde Alanları daha görsel bir biçimde sunar.

Şirket TechCrunch‘a, Spaces eğlenceli olabilse de, Spaces’in keşfedilebileceği özel bir yer olmadığı için canlı etkinlikleri bulmanın ve takip etmenin zor olduğunu anladığını söyledi. Yeni sekme bunu değiştirmeyi amaçlıyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!