Twitter, Gelir Sağlayacak ‘Biletli Spaces Odaları’nı Duyurdu

Kullanıcıların “Twitter‘daki sohbeti oluşturan inanılmaz sesleri” destekleyebilecekleri Tip Jar özelliğini başlattıktan sonra platform şimdi Biletli Spaces‘ı duyuruyor. Verge tarafından bildirildiği üzere, bu özellik, Twitter’ın içerik oluşturucuların Spaces sohbetlerine katılmalarını ve deneyimden para kazanmalarını sağlamasının başka bir yoludur.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde ABD’li kullanıcılar, ücretli canlı ses odalarına ev sahipliği yapmak için ilk başvuranlar olacak. Twitter, bir Spaces için ücret talep etmek isteyen herkesin 1.000 takipçiye sahip olması, son 30 günde üç alana ev sahipliği yapması ve en az 18 yaşında olması gerektiğini söylüyor.

Şirket, ödemeleri idare etmek için Stripe ile ortaklık yapıyor ve kullanıcıların Apple ve Google’ın uygulama içi satın alma ücretleri alındıktan sonra gelirin% 80’ini alacağını söylüyor.

Biletli Alanlar ile, Apple / Google %30 kesintisinin yanı sıra, Twitter da biletinizden %20 indirim alacak. Verge’e göre şirket, Stripe’ın işlem ücretlerinin maliyetini karşılayacağını söylüyor.

Bir sözcü Verge’ye şunları söyledi: “İlk başvurular açıldıklarında birkaç hafta içinde işleme alınacak ve ekip küçük bir test grubuyla başlamayı planlıyor. Biletli bu alanlara yalnızca ABD kullanıcıları ev sahipliği yapabilecek olsa da, şimdilik dünyanın her yerinden herkes erişim satın alabilir. “

Son aylarda Twitter, platformunu kullanıcılar için daha da çekici hale getirmek için çok zorluyor. Dün, şirket doğrulama programını yeniden başlattı ve raporlar, sosyal ağın Twitter Blue üzerinde çalıştığını ve bunun insanların Tweetleri Geri Alma yeteneği gibi ek özellikler için ödeme yapmasına izin verebileceğini söylüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!