Telegram Beta, Gruplar Halinde Video ve Ekran Paylaşımı Desteği Getiriyor

Telegram, grup sesli sohbetlerine birkaç iyileştirme getiren beta kanalında bir güncelleme yayınlıyor. Grup aramaları sırasında videolarınızı ve cihazınızın ekranını başkalarıyla paylaşmanıza olanak tanıyan iki yeni özellik ekler.

Android Police‘e göre, Telegram v7.8 beta artık bir grup sesli araması sırasında kolayca video yayınlamanıza veya telefonunuzun ekranını paylaşmanıza olanak tanıyor. Bu özelliği beta sürümünde denemek için sohbeti yeniden adlandırmanız ve adına “#vid” eklemeniz gerekir. Ardından, gruptaki üç nokta menü düğmesine dokunabilirsiniz ve kayıt veya ekran paylaşımını başlatmak için yeni seçenekleri göreceksiniz. Bu özellikleri herhangi bir grupta kullanabilirsiniz, ancak beta sürümünde olmayan grup üyeleri video yayınını veya ekranınızı göremez yalnızca ses alacaklar.

Bu yeni özelliklerle birlikte Telegram v7.8 beta, sohbet arka planlarına bazı küçük iyileştirmeler getiriyor. Arka planlar artık canlandırılmıştır ve siz bir mesaj yazarken renkleri değiştirirler. Yeni hareketli gradyan arka planlarını çalışırken görmek için aşağıdaki ekteki GIF’i kontrol edin.

Benzer bir degrade arka planı ayarlamak için görünüm ayarlarında arka plan menüsüne gitmeniz gerekir. Ardından renkli arka planlardan birini seçebilir ve degrade efekti için ekstra gölgeler eklemek için renk düğmelerine dokunabilirsiniz. Özelliğin amaçlandığı gibi çalışması için en az üç renk seçmeniz gerekir.

Şu anda yukarıda bahsedilen özelliklerin tamamı beta kanalında mevcuttur. Telegram, kararlı sürümle ilgili henüz bir bilgi paylaşmadı, ancak özelliklerin önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya ulaşacak.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!