Spotify’ın Yeni Müzik Çaları iOS ve Android’deki Facebook Uygulamalarında Görücüye Çıktı

Geçen hafta Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg, şirketin Spotify ile kullanıcıların sosyal ağ uygulamalarını kullanırken dinlemeleri için yeni müzik özellikleri üzerinde çalıştığını açıkladı. Engadget kaynakları daha sonra özel bir Spotify oynatıcının yakında Facebook‘tan ayrılmak zorunda kalmadan yayınlarda paylaşılan müzikleri veya podcast’leri dinlemenize izin vereceğini doğruladı. Bugün Spotify, yeni mini oynatıcının 27 ülkede kullanıma hazır olduğunu duyurdu.

Sözde Project Boombox girişimi, bir arkadaşınız, aile üyesi, sanatçı veya içerik oluşturucu tarafından paylaşılan herhangi bir müzik veya podcast bölümünü doğrudan Haber Kaynağından dinlemenize izin verecektir. Spotify, dinlemek için ilk tıkladığınızda müzik ve sosyal uygulamaları birbirine bağlamak için bir onay iletişim kutusuyla karşılaşacağınızı söylüyor. Spotify’da zaten oturum açtıysan müzik veya diğer sesler başlayacak. Oturum açmadıysanız, bunu yapmanız istenecektir.

Facebook uygulamasını kullanırken, navigasyon simgelerinin üzerinde arayüzün alt kısmına yerleştirilmiş küçük bir oynatıcıyla ses içeriği oynatılmaya devam edecek. Oynatıcıyı duraklatma veya kapatma kontrolleri her zaman sadece bir dokunuş uzaklıkta olacaktır. Ses özelliği, sanatçı ve başlık bilgilerinin yanında albüm / şov sanat eserini gösterecektir. Aslında oyuncu, Spotify’ın mobil uygulamalarında gördüğünüze çok benziyor.

Spotify, Premium abonelerin oynatıcının tüm işlevlerine sahip olacağını, Ücretsiz kullanıcıların ise karıştırma modunu kullanabileceğini söylüyor. İkinci grup, akış hizmetinin uygulamalarını kullanırken yaptıkları gibi reklamları da duyacaktır. Spotify hesabın yoksa şarkının veya bölümün 30 saniyelik önizlemesini dinlenebilir.

Spotify‘ın yeni ses oynatıcısının Facebook uygulamalarında kullanılabildiği ülkelerin tam listesi Arjantin, Avustralya, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Endonezya, İsrail, Japonya’dır. , Malezya, Meksika, Yeni Zelanda, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Güney Afrika, Tayland, Uruguay ve ABD.

Spotify ile ekip, Facebook‘un üzerinde çalıştığı birkaç yeni ses projesinden biri. Şirket geçtiğimiz hafta Clubhouse’u yalnızca sesli “odalar”, yeni bir podcast özelliği ve diğer öğelerle devralma teklifiyle ilgili ayrıntıları açıkladı. Bunların hepsi hala bir çıkış yolu olsa da, Facebook, oda aracının bu yaz bir ara kullanılabilir olması gerektiğini söyledi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!