Spotify, Birçok Planı İçin Fiyatları Artırıyor

Spotify, bu hafta Birleşik Krallık ve Avrupa genelinde aboneliklerinin çoğunun fiyatını artırıyor ve ABD, Aile planlarında bir artış görüyor. Aboneler, değişiklikleri kendilerine bildiren e-postalar almaya başladı ve bunlar Avrupa ve Birleşik Krallık‘taki Öğrenci, Duo ve Aile planlarını ve 30 Nisan’dan itibaren ABD’deki Aile aboneliklerini etkileyecek. Tek Spotify Premium abonelikleri etkilemeyecek.

Spotify ailesi ABD‘de aylık 14,99 dolardan 15,99 dolara yükseliyor. Neyse ki Duo, Premium ve Öğrenci fiyatları aynı kalacak … şimdilik. Fiyatlandırmadaki daha büyük isabetler İngiltere ve Avrupa‘daki kullanıcıları etkileyecek.

Birleşik Krallık‘ta Spotify Öğrenci, Duo aboneliği (iki kişi için) ayda 12,99 £ ‘dan 13,99 £‘ a geçerek aylık 4,99 £ ‘dan 5,99 £‘ a yükseliyor. Spotify Aile planı (altı hesaba kadar) ayda 14,99 £ ‘dan 16,99 £’ a sıçrayan aile kullanıcıları da fiyat artışlarından etkilenecek.

Benzer fiyat artışları, Avrupa‘daki Spotify kullanıcılarını da etkileyecek. Hem Öğrenci hem de Duo, her ay birer euro artarak sırasıyla 5,99 € ve 12,99 € ‘ya çıkıyor. Avrupa’daki Aile planı da ayda 14,99 € ‘dan 17,99 €‘ ya yükseliyor.

Spotify‘ın ABD, Avrupa ve Birleşik Krallık‘taki tüm mevcut Spotify aboneleri, fiyatlar otomatik olarak artırılmadan önce bir aylık ödemesiz süreye sahip olacaklar, bu nedenle mevcut aboneler, faturalandırmanın Haziran döneminde bir artış görecekler.

Spotify, The Verge‘e yaptığı açıklamada artışları doğruladı ve kısa süre içinde ABD fiyatlandırma değişikliklerini de göreceğiz. Bir Spotify sözcüsü, “Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çeşitli abonelik planları sunuyoruz ve zaman zaman fiyatlarımızı yerel makroekonomik faktörleri yansıtacak ve benzersiz bir hizmet sunarken pazar taleplerini karşılayacak şekilde güncelliyoruz” dedi.

Spotify‘ın fiyat artışları, şirketin şu anda 150 milyondan fazla abonesi olduğunu açıklamasından sadece aylar sonra gerçekleşti. Buna rağmen Spotify, son çeyrekte hala 125 milyon € zarar yaptı ve kullanıcı başına ortalama gelir de yüzde 8 düştü. Spotify, son kazançlarını Perşembe günü yayınlayacak ve bu da fiyatların neden arttığına dair daha da fazla fikir verecek.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!