Spotify, Android’de 1 Milyar İndirmeyi Aştı ve En Çok Yüklenen Ses Akışı Uygulaması Oldu

Spotify, Android Police tarafından tespit edilen Android telefonlarda (Google Play Store) 1 milyar indirme kilometre taşına ulaştı. Ses akışı uygulaması, Google Play Müzik platformunu kapattığı için platformda en çok indirilen ses akışı uygulaması haline geldi. Spotify‘ın Android dünyasına girdikten hemen sonra iki yıl içinde 500 milyona ulaştığını da eklemeye değer.

Bununla birlikte, firma ekosistemini mümkün olan her segmentte genişletiyor gibi görünüyor. Ücretsiz ve abonelikli bir sürüme sahip olmanın yanı sıra, sürekli olarak kendi podcasting platformu üzerinde çalışmakta, sesli kitapları başlatarak doğrudan Audible / Amazon ile rekabet etmek için hizmetler sunmakta ve son zamanlarda araç bilgi-eğlence sistemi için kendi donanımını piyasaya sürmektedir.

Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre Spotify, Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan gibi ülkelerde rekor bir büyüme kaydetti. Premium abonelerin bir önceki yıla göre %21 artarak 158 milyona çıktığı belirtildi.

Şirket, geçen ay yayın platformunda ücretli podcast’ler başlattı ve hizmeti, Anchor uygulaması aracılığıyla podcast oluşturan tüm kullanıcılarına açtı. Hizmet, önümüzdeki iki yıl boyunca ücretsiz olacak ve ardından şirket, küçük bir kesinti yapmaya başlayacak.

Şirketin duyurusu, Apple’ın geçtiğimiz hafta yaptığı Bahar Lansmanı’nın, podcast uygulamasında ücretli podcast‘leri tanıtan değişiklikleri duyurduğu duyurunun hemen ardından geldi.

Apple’ın yeniden tasarlanan podcast uygulaması, diğer birçok sistem iyileştirmesi ve güvenlik düzeltmesi ekleyen iOS 14.5 ile birlikte geldi.

Ses akışı firması da platformunu yeni özelliklerle güncelliyor. Geçen ayın sonlarında Spotify, mobil için kütüphane sekmesini sabitlenmiş içerik, dinamik filtreler ve ızgara görünümü gibi önemli yeni özelliklerle yeniden işlediğini duyurdu.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!