Spectacles Gözlüğünü Duyuran Snapchat, Şirket İçerisinde Değişikliğe Gidiyor

Çıkışından kısa bir süre içerisinde Sosyal medya devi haline gelen Snapchat şirket içerisinde bazı değişikliklere gidiyor. Yeni duyurduğu Spectacles gözlüğü ile donanım ilk ürününü çıkarta firma, bu tür cihazlar için Snap Inc. adında alt bir şirket daha oluşturmuş durumda.

Google Alphabet ile benzer şekilde hareket eden Snapchat, kamera odaklı cihazların üretimi için Snap Inc.’i oluşturarak yeni cihazları üretirken daha verimli olmayı hedefliyor. Snapchat uygulamasından aldığı güç ile ilk etapta uygulama ile eşlenik olarak çalışan Spectacles gözlüğünü duyurdu.

Bu gözlük, üzerinde yer alan 115 derecelik kamerası ile 10 saniyelik videolar çekerek Snapchat hesabında yayınlayabiliyor. Fotoğraf ve Dairesel video gibi özelliklerini de barında Spectacles, siyah, turkuaz (deniz mavisi), mercan renkleri ve şık tasarımı ile bir aksesuar niteliğinde.

Sol tarafında bir butona basılarak kayda giren kameranın kayıtta olduğunu sol tarafında bulunan LED’lerin yanması ile anlaşılabiliyor. Henüz gözlük hakkında detaylar mevcut değil ancak 150 dolardan satışa çıkacağı konuşuluyor.
https://youtu.be/XqkOFLBSJR8

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!