Sony ve Microsoft, Cyberpunk 2077 için Para iadesi Teklif Ediyor

Sony, son yıllarda en çok beklenen oyunlardan biri olan “Cyberpunk 2077”‘yi, müşterilerden gelen uyumluluk sorunları ve hatalarla ilgili şikayetlerden sonra PlayStation Store‘dan çıkardı.

Sony, PlayStation Store‘dan Cyberpunk 2077’yi satın alan her müşteriye tam para iadesi sunduğunu söyledi. Fakat müşterilerin talep etmesi gerekiyor. Geçen hafta CD Projekt Red, “Cyberpunk 2077” nin 8 milyondan fazla ön sipariş verildiğini duyurdu. Bir gün sonra şirket, yalnızca dijital ön sipariş satışlarından elde ettiği gelirin Cyberpunk 2077’nin tüm üretim, pazarlama ve promosyon maliyetlerini aştığını söyledi.

Sony ve Microsoft, Cyberpunk 2077 icin Para iadesi Teklif Ediyor 2

Microsoft, “eski konsollardaki” bazı oyuncuların “Cyberpunk 2077” oyun deneyiminden memnun olmadığını kabul etti ve oyunu satın alan herkese para iadesi teklif ettiğini söyledi.

CD Projekt Red, perakende satışta “Cyberpunk 2077” nin fiziksel bir kopyasını veya dijital bir kopyasını satın alan müşterilere geri ödeme yapmayı planladığını söylüyor. Bir tweet’te “Gerekirse bunu kendi cebimizden yapacağız” dedi. BestBuy, müşterilere de para iadesi sunuyor.

CD Projekt Red, “Cyberpunk 2077” nin yayınlanmasını bir yıl daha geciktirebileceğini ve içine düştüğü durumdan kaçınabileceğini söyledi. Şirket, İlk kez yedi yıl önce ortaya çıkan bir oyun olan “Cyberpunk 2077” yi birkaç gecikmenin ardından 10 Aralık’ta piyasaya sürdü. CD Projekt Red‘in hisseleri oyun yayınlandığı sırada %13’ün üzerinde düşüş gösterdi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!