Sony, Popüler PlayStation Oyunlarını Mobile Getirebilir

Sony, akıllı telefonlardan çok, artık “PlayStation” oyun konsolu ile tanınıyor. Platformun popülaritesi göz önüne alındığında, yakında “PlayStation” ı el cihazlarına getirerek daha geniş bir kitleye ulaştırabilir. Henüz herhangi bir yönetici tarafından bu konuda kamuya açık bir duyuru yapılmadı, ancak yalnızca bir iş ilanının listelenmesi, planın büyük bir bölümünü açığa çıkarıyor.

Eurogamer tarafından fark edildiği üzere Sony, web sitesinde “Head of Mobile, PlayStation Studios” için bir iş başvurusu yayınladı. İş tanımı, “Mobil oyunların gelişimine ve stratejisine liderlik etmek ve birinci sınıf bir stüdyo için oyunların geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmak ister misiniz? Mobil Bölüm Başkanı olarak PlayStation Studios için mobil oyun stratejisine sahip olacak ve geliştirecek ve gelecekteki büyüme fırsatları için bir temel oluşturmaya yardımcı olacaksınız. Oyun geliştirmemizin konsollardan ve PC‘lerden mobil ve Canlı Hizmetlere kadar genişlemesinin tüm yönlerine, PlayStation’ın mobil cihazlar için en popüler franchise’larını başarılı bir şekilde uyarlamaya odaklanarak liderlik edeceksiniz. Mobil liderlerden oluşan bir ekip oluşturmaktan ve ölçeklendirmekten sorumlu olacaksınız ve PlayStation Studios‘taki bu yeni iş biriminin Başkanı olarak görev yapacaksınız. ”

Açıklama herhangi bir zaman aralığı vermiyor ancak kişinin 3-5 yıllık bir strateji ve iş planı, büyüme hedefleri, kaynak ihtiyaçları ve KPI’lar hazırlayacağından bahsediyor.

Sony‘nin şu anda planladığı şey ne olursa olsun, PUBG Mobile, Genshin Impact ve diğerlerinin mobil oyun pazarını çok artırdığını düşünürsek, şirketin doğru yönde ilerlediğini düşünüyor. Zaten kameralı telefonlar üretiyor, ancak oyun akıllı telefonlarıyla Asus ROG Phone 5, Lenovo Legion Duel 2 ve diğerlerini potansiyel olarak alabilir. Zaten bir PlayStation konsoluna sahip olanlar için bir katma değer olarak da eklenebilir.

Bununla birlikte, Sony daha önce PlayStation uygulamasını, PS Remote Play uygulamasını ve daha fazlasını getirerek PlayStation‘ı akıllı telefonlarla birleştirmeyi çoktan denedi. Ancak, bunlar cihazın temel satış noktaları haline gelmedi. Ayrıca, hiç popülerlik görmemiş olan Xperia Play akıllı telefonunu da piyasaya sürdü.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!