Snapchat, Android’de iOS’tan Daha Fazla Kullanıcıya Sahip

Yıllarca müşterilerin Android‘deki Snapchat uygulamasının iOS sürümünden daha düşük olduğundan şikayet ettikten sonra, şirket onu bir “yatırım” olarak sıfırdan yeniden inşa etti. Görünüşe göre, yeni Snapchat uygulaması Android kullanıcılarında büyük bir artışa yol açarak bu yatırımın karşılığını büyük bir şekilde aldı.

Reuters, Snapchat‘in 2021’in ilk çeyreğinde günlük aktif kullanıcı sayısında yıldan yıla %22 artış gördüğünü ve yaklaşık 280 milyon kullanıcının analist beklentilerini biraz aştığını bildirdi. Bu büyümenin %50‘den fazlası Kuzey Amerika dışından geldi.

Bu kadar çok küresel büyüme ile, genişletilmiş kullanıcı tabanının çoğu iOS yerine Android‘de. Bu, büyük ölçüde, geçen yıl piyasaya sürülen Android için yenilenmiş Snapchat uygulaması sayesinde oldu. Güncellenen uygulama yalnızca resim kalitesini ve performansını iyileştirmekle kalmadı, aynı zamanda genişletilmiş dil desteği ve diğer bölgeler için tasarlanmış içerik ekledi.

Özellikle, Snapchat‘ın artık Android‘de iOS‘ta olduğundan daha fazla kullanıcısı var, bu sosyal platform için bir ilk ve kaliteli bir uygulamanın öneminin bir kanıtı.

Snap, teknik hatalarla mücadele eden Android uygulamasını 2018’de yeniden inşa etmeye başladı. Şirket, Snapchat‘ın Android kullanıcı tabanının artık ilk kez Apple iOS‘dakileri aştığını söyledi.

Yeni uygulamayı, Android telefonların iPhone‘lara hakim olduğu Amerika Birleşik Devletleri dışında daha fazla kişi indirdikçe, Snap daha fazla dil desteği ve belirli ülkelerdeki izleyicilere yönelik daha fazla medya içeriği ekledi.

Snapchat hakkında daha fazlası:

  • Snapchat, daha hızlı olması ve daha fazla cihazla daha iyi çalışabilmesi için Android uygulamasını tamamen yeniden oluşturdu
  • Snapchat, TikTok Duets ile rekabet etmek için yeni Remix özelliğini test ediyor
  • Snap, iOS’ta Uygulama İzleme Şeffaflığı için geçici çözümü test etti; % 95 etkili
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!