Samsung Türkiye’den Galaxy Note 7 İle İlgili Açıklama Geldi

Samsung’un en değerli serisi olan Note 7 modeli ile ilgili bir süredir patlama haberleri geliyor. Güney Kore’deki merkez Samsung’un açıklamasından kısa bir sonra Samsung Türkiye’den de Galaxy Note 7 İle İlgili açıklama geldi.

Telefonda kullanılan bataryanın bir partisinin sorunlu olmasından dolayı sorunun yaşandığını belirten firma, satış kanallarının hepsinden satışlarının durdurulduğu bilgisini vermişti. Ülkemizde de Samsung Türkiye resmi bir açıklama ile Galaxu Note 7 satışlarının durdurulduğu bilgisini verdi.

BTK ile birlikte sorunlu cihazların tespitine başlandığı ancak şuan için hiçbir cihazda sorun yaşanmadığı bildiren Samsung Türkiye şuana kadar satılmış olan Note 7’lerin değişimine başlandığını, ayrıca kullanıcının isteğine göre para iadesinin de yapılacağını bildirdi. Ülkemizde şuan için yaklaşık olarak 3600₺’de satışı yapılan Galaxy Note 7 için Samsung Türkiye tarafında yapılan resmi basın açıklaması şu şekilde;

“ Samsung Türkiye Galaxy Note 7 Basın Açıklaması

İstanbul – 2 Eylül 2016 Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Hali hazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.”

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!