Samsung, LG Panelli OLED TV’ler Üretebilir

Birden fazla Kore haber kaynağına göre, Samsung‘un uzun bir OLED TV paneli siparişi için LG ile görüştüğü bildiriliyor. Samsung, LG‘nin bu TV panellerinden milyonlarca tedarik edeceği bir anlaşmayı kapatmaya yakın olabilir ve bu da kuantum nokta filtresi ve LCD arka ışık kombinasyonunu kullanan QLED TV’lerinde LCD panellerden uzaklaştığını kanıtlar.

Raporlara göre, hem Samsung hem de LG yetkilileri OLED panelleri tartışmak için bir araya geldi. İçeriden öğrenenler, ayrıntılara aşina olan birkaç LG çalışanından alıntı yapıyor. Yetkililerden biri, “Henüz bir tedarik sözleşmesi imzalamadık, ancak ayrıntıları tamamlamak için yalnızca çalışma düzeyinde bir danışma sürecinden geçmemiz gerekiyor” dedi. Başka bir yetkili, bu müzakerelerin yeni olmadığını, ancak hiçbir zaman bir anlaşma yapmadığını iddia etti.

Raporlara göre, Samsung‘a bu yılın ikinci yarısında 1 milyon panel tedarik edilecek ve bu sayı 2022’de 4 milyona yükselecek. Samsung‘un en büyük rakibinden panel siparişi vermesinin olağan olmadığı ancak olay olabileceği kaydedildi. Samsung’un son zamanlarda QLED TV’lerinde LCD teknolojisini kullanmaktan vazgeçip bunun yerine LG‘nin OLED panellerini kullanma kararının bir sonucu. Yarı iletken sıkıntısı nedeniyle LCD panellerdeki son artış kesinlikle oyunda bir faktördür.

Bu arada TheElec, Samsung‘un LCD paneller kullanmayan Quantum Dot OLED TV için bir prototip üzerinde çalıştığını bildirdi. Bu prototiplerin, parlaklıkları çok düşük olduğu için Ocak ayında Samsung Electronics tarafından reddedildiği bildirildi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!