Samsung, AirPlay 2 ve Apple TV Uygulama Desteğine Sahip 2021 Akıllı TV Serisini Duyurdu

Samsung, 2021 için yeni akıllı TV serisini tanıttı. MICRO LED teknolojisi ile Samsung Neo QLED ve yaşam tarzı TV’ler, AirPlay 2 ve Apple TV uygulamasını desteklemeye devam ederken, 8K ve 4K içeriği de destekleyecek.

AirPlay 2 ve Apple TV uygulaması, 2018’de veya daha önce piyasaya sürülen Samsung’un akıllı TV’lerinde mevcuttur. Bu 2021 serisi, Apple’ın AirPlay 2 teknolojisi ve TV uygulaması için sürekli destekle birlikte daha büyük ekranlar, daha iyi görüntü kalitesi ve daha iyi bir oyun deneyimi sunuyor. AirPlay 2, Apple cihazlarından Samsung TV’lere kolayca içerik göndermenize olanak tanır. TV uygulaması, Apple TV +, Apple TV Kanalları ve daha fazlasına erişimi kolaylaştırır.

Samsung’un yeni MICRO LED’inden başlayarak, bu teknoloji artık ABD’li müşterilerin kullanımına sunuluyor. İlk olarak CES 2018’de 292 inç’e kadar ulaşabilen “The Wall” olarak tanıtılan model, Mart ayı sonunda dünya genelinde 110 inç ve 99 inç boyutlarında satışa sunulacak. Bu sonbaharda 88 inçlik bir boyut piyasaya çıkarken, 76 inçlik bir de kartlarda yer alıyor.

Samsung’a göre “üstün parlaklık, derin siyahlar ve nefes kesici görüntü kalitesi” ile MICRO LED ayrıca yanmayı önler ve ekranın kullanım ömrü boyunca canlı kalmasını sağlar. Bu teknoloji ile dört ekranı bir ekrana dönüştürebilirsiniz. 4Vue (Quad View) sayesinde tüketiciler aynı anda dört şeye kadar izleyebilir.

Samsung Neo QLED, yeni mini-LED teknolojisiyle 8K ve 4K desteği getiriyor.

Samsung Neo QLED ayrıca çeşitli ekran boyutlarında, 8K ve 4K çözünürlükte ve yeni mini-LED teknolojisiyle de mevcuttur. Özellikle, Apple’ın bu yılın sonlarında mini-LED’i benimsemesi bekleniyor.

Derin siyahlar, parlak ışıklar ve akıllı yükseltme teknolojisiyle Samsung Neo QLED, ister bir futbol maçı izliyor olun ister oyun konsolunuzda oynuyor olun, ultra gerçekçi bir görüntü sunar.

Yeni Xbox Series X ile oyun oynamayı seviyorsanız, Samsung konsolun ABD ve Kanada’daki resmi TV ortağıdır. Şirket ayrıca, olağanüstü bir HDR oyun deneyimi sunmak için hem PC hem de konsol oyunları için Freesync Premium Pro destekli ilk TV’yi geliştirmek için AMD ile ortaklık kurdu.

Samsung Neo QLED’in 8K modeli (QN800A ve QN900A) 65 inç, 75 inç ve 85 inç boyutlarda sunulurken, 4K modeller (QN90A ve QN85A) 50 inçten başlayarak daha da geniş bir seçimi yansıtacak.

TV ayrıca, Slim Fit Duvar Montajı gibi yeni dağ seçenekleri, beş çerçeve seçeneği ve üçüncü taraf sağlayıcılardan daha fazlasını alıyor. Ek olarak, 2021 The Frame, 24,9 milimetre derinlikte her zamankinden daha ince.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!