Rapor: Twitter’ın Tip Jar İçin PayPal Entegrasyonu Güvenlik Sorunlarına Neden Olabilir

Twitter kullanıcıların takipçiler tarafından gönderilen ipuçlarından para kazanmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik ekledi. Ancak özellik, PayPal‘ın entegrasyonundan sonra garip bir tartışmaya yakalandı. Gizlilik araştırmacıları, ipuçlarını PayPal üzerinden alan kullanıcıların e-posta adreslerinin ve fiziksel adreslerinin açığa çıkma riski altında olduklarını belirterek endişelerini dile getirdiler.

PayPal entegrasyonuyla ilgili endişelerini ilk dile getiren araştırmacılardan biri olan Rachel Tobac‘a göre, kullanıcıları en son özellikler ve gizlilik uygulamaları hakkında bilgilendirmek Twitter‘ın sorumluluğundaydı.

Evet, bu bir PayPal sorunudur (Twitter üzerinden PayPal ödemeleriyle ilgili adres sızıntısı da var). Tobac, bir dizi tweet’te PayPal’ı bahşiş özelliklerine entegre etti, bu nedenle Twitter Tip Jar ile PayPal kullanımının gizliliği nasıl etkilediği konusunda kullanıcıları bilgilendirmek artık Twitter’ın sorumluluğunda, “dedi.

Twitter bu boşluktan haberdar oldu ve PayPal aracılığıyla ipucu gönderen kullanıcıları uyarmaya başladı.

Twitter‘ın ürün müdürü, “PayPal tarafındaki adresin açığa çıkmasını kontrol edemiyoruz, ancak bunu fark etmeleri için PayPal aracılığıyla ipucu veren kişiler için bir uyarı ekleyeceğiz” dedi.

Ancak Twitter, PayPal entegrasyonunu devre dışı bırakacağını söylemedi. Protokol raporu, Twitter‘ın kişilerin kişisel bilgilerini ihlal eden içerikle ilgili katı kurallarına işaret ediyor. Twitter‘ın kuralları, bu politikaları ihlal eden kullanıcıların hesapların kilitlenmesi veya ihlal eden gönderilerin silinmesi gibi eylemler görebileceğini de söylüyor. Politikayı defalarca ihlal edenler, platformdan kalıcı olarak uzaklaştırılabilir.

Bu arada PayPal, kullanıcıların Twitter üzerinden ipucu göndermek için iki seçeneği olduğuna dikkat çekti. Kullanıcılar, ayrıntılarının paylaşıldığı “mallar ve hizmetler” için ödemelere kaydolabilir veya “arkadaşlar ve aile” ödemeleri için kaydolmayı seçebilirler.

Bir şirket sözcüsü, “Bu, PayPal uygulamasının standart işlevidir ve kullanıcı farkındalığını sağlamak için Twitter ile yakın bir şekilde çalışacağız” dedi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!