Qualcomm Yeni Orta Sınıf Yonga Setlerini Duyurdu

Qualcomm yeni orta sınıf yonga setleri Snapdragon 653, 626, ve 427’yi duyurdu. Performans tarafında çok fazla yükseltme yapılmayan yonga setlerinde genellikle modem ve teknoloji tarafında bazı değişikliklere gidilmiş.

Snapdragon 653

SnapDragon 652 yonga setinin bir üst versiyonu olan SnapDragon 653’de, RAM kapasitesi 4GB’dan 8 GB’a çıkartılmış. 8-çekirdekli işlemcide çalışma frekansı 1.8 GHz’den 1.95 GHz’e çıkartılarak yaklaşık %10’luk bir performans artışı sağlanmış. Snapdragon™ X9 LTE modeme yer verilen yonga seti Snapdragon™ Upload+ teknolojisi eklenmiş ve LTE Cat7 modemine geçilerek Down 300 Mbps, Up 150 Mbps hızlarına ulaşılmış.

qualcomm-yeni-orta-sinif-yonga

Çift kamera teknolojisine önem veren ve daha fazla yaygınlaşmasını isteyen Qualcomm, SnapDragon 652 yonga setine de bu teknolojiyi eklemiş. Bu gelişme gelecek sene orta sınıf telefonlarda çift kamerayı göreceğimizin bir habercisi olabilir.

Snapdragon 626

SnapDragon 625 yonga setinin bir üst versiyonu olan SnapDragon 626’da performans tarafında bir geliştirme yapılmış. Çalışma frekansı 2.0 GHz hızından 2.2 GHz hızına çıkartılan yonag setinde %10’a yakın bir performans artışı gerçekleştirilmiş. Çift kamera desteği getirilen yonga setine X9 LTE modem eklenerek Down 300 Mbps, Up 150 Mbps hızlarına ulaşılmış.

Snapdragon 427

SnapDragon 425 yonga setinin bir üst versiyonu olan SnapDragon 427’de X6 LTE modem yerine X9 LTE modem kullanılmış. LTE CAT 7 hızlarına kadar çıkan SnapDragon 427’nin, Down 300 Mbps, Up 150 Mbps hızlarına erişmesi sağlanmış. Yine çift kamera desteği de bu yeni yonga setinde de unutulmamış.

qualcomm-yeni-orta-sinif-yonga-setlerini

Yeni yonga setlerinin ne zaman çıkacağı henüz belli değil ancak biz 2017’nin ilk çeyreğinden itibaren bazı cihazlarda görebiliriz. Ancak üreticilerin ilk etapta bu yonga setlerini fiyatından ötürü isteyeceklerini düşünmüyoruz. Zira üreticiler orta seviye telefonların maliyetini düşük tutmaya çalışıyor. Çift kamera desteği ve modem tarafındaki gelişmiş özellikler üreticilerin ilgisini hemen çekmeyecektir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!