Pentagon, Güvenlik Sorunlarına Karşı Bir Şirkete IP Adreslerinin Kontrolünü Verdiği Bildirildi

The Washington Post‘un bildirdiğine göre, ağında delikler bulma çabasının bir parçası olarak, ABD Savunma Bakanlığı küçük bir Florida şirketine IP adreslerinin yaklaşık 175 milyonunun kontrolünü verdi.

Global Resource Systems, 20 Ocak’ta IP adreslerini yönetmeye başladı; bu, bir Pentagon sözcüsünün Post’a “potansiyel güvenlik açıklarını tespit etmek” ve “DoD IP adres alanının yetkisiz kullanımını önlemek” için “pilot çaba” olduğunu söyledi.

Savunma Bakanlığı hala IP adreslerinin sahibidir. Global Resource Systems, şirket için başka bir federal sözleşme veya halka açık herhangi bir web sitesi bulamayan Post’a göre Eylül ayında kuruldu.

Girişim, görünüşe göre Pentagon içinde, sorunları çözen ve ordu için teknoloji deneyleri yapan Savunma Dijital Servisi adlı bir grup tarafından yürütülüyor. Grup, doğrudan savunma bakanına rapor veriyor.

DoD için tam olarak Global Kaynak Sistemleri’nin ne yapmakla görevlendirildiği bilinmemektedir, ancak Post, DoD IP adreslerine bir “internet trafiğinin yangın hortumu” gönderdiğini tespit etti. Bir güvenlik uzmanı, Savunma Bakanlığı’na saldırganların çevrimiçi olarak nasıl çalıştıkları ve onarılması gereken olası yanlış yapılandırmalar hakkında bilgi verebileceğini tahmin etti.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!