OnePlus’ın kurucusu Carl Pei’den Sürpriz Adım: Nothing, Essential’ı Satın Aldı

One Plus’ın kurucu ortağı Carl Pei’nin yeni bir girişimi olan Nothing Comapnhy, işini genişletiyor. Yeni bir belge, markanın artık akıllı telefonlar geliştiren bir başlangıç ​​olan Essential’ın sahibi olduğunu ortaya koyuyor. Şirket tarafından geliştirilen tüm fikri mülkiyet artık yeni Pei şirketine ait.

Essential, Android’in yaratıcılarından Andy Rubin tarafından oluşturuldu. Şirket, PH-1 adlı bir akıllı telefon bile çıkardı, ancak 2020’de kapatıldı. O zamandan beri, şirket hakkında başka bir haber açıklanmadı. Buna rağmen, Görünüşe göre Nothing startup’ı içeren planları yok.

9to5Google tarafından bulunan Birleşik Krallık Fikri Mülkiyet Ofisinden alınan belgelere göre, Essential markası Carl Pei tarafından Nothing Technologies Ltd.’ye devredilmiştir. Sipariş 11 Kasım 2020’de verildi ve 6 Ocak 2021’de tamamlandı.

Essential’ın tüm gelişimi artık Nothing’e ait. Adından, bu nedenle, PH-1’in kendisini, girişimin aktif olduğu dönemde yapılan tüm araştırmalara işaret ediyor. Henüz satın alma ile ilgili planlar hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Olasılıklar arasında yeni bir akıllı telefon veya mobil cihaz olması muhtemel.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!