OnePlus, Oppo İle Birleşiyor

OnePlus ve Oppo bunu resmileştiriyor. Bir süre yakın işbirliği yaptıktan sonra birleşiyorlar ve OnePlus bir Oppo alt markası haline geliyor. Markaların her ikisi de BBK Electronics’e ait, bu nedenle hareket, esas olarak daha fazla kaynak toplamak ve çalışma ilişkilerini resmileştirmekle ilgili görünüyor.

OnePlus kurucu ortakları Pete Lau ve Carl Pei daha önce Oppo‘da birlikte çalışmışlardı. OnePlus CEO’su Lau, Mayıs 2020’de Oppo’nun baş ürün sorumlusu olarak ikinci bir rol üstlendi. “O zamandan beri, operasyonlarımızı daha iyi hale getirmek ve ek paylaşılan kaynaklardan yararlanmak için bir dizi ekibimizi Oppo ile entegre ettik.” Lau bir forum gönderisinde yazdı. “Bu değişikliklerin olumlu etkisini gördükten sonra, organizasyonumuzu Oppo ile daha da entegre etmeye karar verdik.”

Lau’ya göre, bu hareket OnePlus‘a daha iyi ürünler geliştirmek için ek kaynaklar sağlayacak. “Ayrıca, örneğin OnePlus kullanıcıları için daha hızlı ve daha kararlı yazılım güncellemeleri getirerek daha verimli olmamızı sağlayacak” diye yazdı.

OnePlus artık Oppo‘nun şemsiyesi altında olsa da Lau, bağımsız olarak işletileceğini söyledi. OnePlus hala kendi ürünlerine ve etkinliklerine sahip olacak ve müşterilerle doğrudan iletişim kurmaya devam edecek.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!