NVIDIA, Performans Artırıcı DLSS’yi VR Oyunlarına Getiriyor

NVIDIA‘nın Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) teknolojisi, üç sanal gerçeklik başlığı da dahil olmak üzere bu ay dokuz oyuna daha geliyor. VR oyunları, performansı artıran ve görselleri iyileştiren yükseltme teknolojisini ilk kez destekleyecek.

No Man’s Sky, Mayıs ayında DLSS yükseltmesi almak için en dikkat çekici oyunlardan biri. NVIDIA, bu ayın sonlarında gelecek bir güncellemenin, 4K‘da oynarken masaüstü performansını yüzde 70’e kadar artıracağını ve oyunu daha akıcı ve daha duyarlı hale getireceğini söylüyor.

NVIDIA, Ultra grafik ön ayarı kullanıldığında DLSS’nin No Man’s Sky’ın VR performansını iki katına çıkardığını iddia ediyor. Bir Oculus Quest 2 ve GeForce RTX 3080’iniz varsa, teknoloji kare hızını 90 fps’de tutmalıdır. Bu ay DLSS desteği alacak diğer iki VR oyunu, Wrench (artık hem VR hem de masaüstü modlarında ışın izlemeyi destekleyen) ve Into The Radius.

DLSS, ayın sonunda Metro Exodus PC Enhanced Edition, Scavengers, Everspace 2, Amid Evil, Aron’s Adventure ve Redout: Space Assault’da da etkinleştirilecek, ancak bazıları zaten teknolojiyi destekliyor. Bu arada NVIDIA, bugün PC’ye gelen bir PlayStation Studios oyunu olan Days Gone için Game Ready Sürücüsünü piyasaya sürdü.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!