Büyük bataryası ve farklı renk kombinasyonları ile ön plana çıkan Nokia 2.1 özellikleri; 5.5 inç 720p çözünürlüğünde IPS LCD ekran, 8MP arka 5MP ön kamera, 4-çekirdekli Snapdragon 425 yonga seti, Adreno 308 GPU, 1GB RAM, 8GB genişletilebilir (mikroSD 128 GB) dahili depolama alanı, 4000 mAh kapasiteli batarya ve FM radyo şeklinde.
5.5 inç 720×1280 piksel (720p) çözünürlüğünde IPS LCD ana ekran ile gelen Nokia 2.1, 267 ppi piksel yoğunluğuna, %70.0 Ekran/Kasa oranına sahip.
8 Megapiksel arka, 5 Megapiksel ön kameraya yer verilen telefonun arka tarafta tarafında bir adet LED Flaş bulunuyor. Faz algılamalı otofokus, panorama, HDR gibi özelliklere sahip olan arka kamera 720p@30fps video kaydı yapabiliyor.
Donanım tarafında 4-çekirdekli Qualcomm Snapdragon 425 (MSM8917) işlemcisine ev sahipliği yapan Nokia 2.1’de, Adreno 308 GPU, 1 GB RAM ve 8 GB genişletilebilir (mikroSD 128 GB) dahili depolama alanına sahip.
4000 mAh kapasiteli bataryaya sahip telefon, FM radyo , Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 b/g/n, mikroUSB 2.0 gibi özelliklere 4G (Cat4 150/50 Mbps) desteğine sahip.
Nokia 2.1 Özellikleri
TASARIM |
|
| İşletim Sistemi: | Android 8.1 Oreo; Android One (Saf Android) |
| Uzunluk: | 153.6 mm (6.05 inç) |
| Genişlik: | 77.6 mm (3.06 inç) |
| Kalınlık: | 9.7 mm (0.38 inç) |
| Ağırlık: | 174 gram |
| Kasa: | Alüminyum Alaşım |
| Çerçeve: | Alüminyum Alaşım |
| Tuşlar: | Sanal |
| Renk Seçenekleri: | Mavi/Bakır, Mavi/Gümüş, Gri/Gümüş |
EKRAN |
|
| Ekran ölçüleri: | 5.5 inç, 83.4 cm2 |
| Çözünürlük: | 720×1280 piksel (720p+), 16:9 oranı |
| Piksel yoğunluğu: | 267 ppi |
| Ekran/Kasa oranı: | %70.0 |
| Ekran tipi: | IPS LCD |
| Ekran Koruması: | Corning Gorilla Glass 4 |
KAMERA |
|
| Çözünürlük (arka): | 8 Megapiksel |
| Flaş: | LED Flaş |
| Özellikleri: | Faz algılamalı otofokus, panorama, HDR |
| Video Özellikler: | 720p@30fps |
| Ön Kamera: | 5 Megapiksel |
DONANIM |
|
| Yonga Seti: | Qualcomm Snapdragon 425 (MSM8917) |
| İşlemci (CPU): | 4-çekirdekli, 1.4 GHz Cortex-A53 |
| Grafik İşlemcisi (GPU): | Adreno 308 |
| Sistem Belleği (RAM): | 1 GB RAM |
| Dahili Hafıza: | 8 GB |
| Arttırılabilir Hafıza: | mikroSD 128 GB |
BATARYA |
|
| Kapasite: | 4000 mAh, Li-Ion |
| Değiştirilebilir: | Hayır |
BAĞLANTI |
|
| Bluetooth: | 4.2, A2DP, LE |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot |
| Konumlandırma: | GPS, A-GPS, GLONASS, BDS |
| USB: | mikroUSB 2.0, OTG |
| Diğer: | FM radyo |
ŞEBEKE |
|
| SIM: | nano-SIM (çift SIM kartlı) |
| Teknoloji: | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Bantları: | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bantları: | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G Bantları: | LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300) |
| Hız: | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |


