Nokia 170€ milyona Withings’i satın alacak

Nokia sağlık pazarına daha hızlı ve etkili bir şekilde girmek için 170€ milyona Withings’i satın alacak. Bu satın alma sayesinde, Nokia ve Withings hızla büyüyen sağlık pazarındaki konumlarını güçlendirmeyi hedefliyor.

Aktivite takibi yapan akıllı saatleri ile bilenen Withings, aynı zamanda akıllı terazi, kan basıncı monitörleri, bebek monitörleri, ev güvenliği ve kameraları sistemleri gibi sağlıkla ilgili akıllı kararlar almak için insanlara yardımcı olan cihazlar üretiyor.

Bu satın anlaşma ile ilgili olarak Withings CEO’su, “Withings olarak biz bu işe başladığımızdan beri, insanların yaşam tarzı izleyerek onların sağlık ve refahını artırmak için yardım ettik…” “..Biz Nokia katılarak dünya çapında daha fazla kişiye sağlık vizyonumuzu ulaştıracağımızdan heyecan duyuyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Başkanı ve CEO’su Rajeev Suri’da bu anlaşma sonrasında, “..Bu satın alma ile Nokia gibi güvenilir bir markanın gücüne güç katacak…” şeklinde bir açıklama yapmış. Ayrıca insanların olanaklarını genişletme konusunda vizyonlarının aynı olduğu belirten CEO, bu satın alma ile daha kaliteli cihazları son kullanıcıya ulaştıracaklarını da beliyor.

Nokia ile Withings arasında yapılan anlaşma toplam 170€ milyona (192$ milyon/541₺ milyon) mal olmuş. Ancak resmi olarak satın alma işleminin tamamlanması 2016’nın 3. çeyreğini bulacağı söyleniyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!