Microsoft Teams, Toplantıları Otomatik Olarak Kaydedebilen Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Bir Microsoft Teams toplantısında önemli ayrıntıların olmaması, platforma yeni bir eklemenin geçmişte takdir edilmesi gereken bir şey olabilir. Grup Mühendisliği, Microsoft Teams tartışma panosu aracılığıyla bir kullanıcıyı Microsoft‘un konferansları mekanik olarak kaydettiği konusunda bilgilendirdi. Bu yeni eklenti ilk olarak Windows Latest tarafından belirtildi; Microsoft ekibi yakında, hiçbir sebep olmaksızın henüz mevcut olmayan, çok istenen bir özelliği alacak.

Instance için Zoom, özellikle COVID-19 salgını sırasında insanların evden çalışması, derslerine katılmaları ve bu uygulamanın kaydetme özelliği sunması nedeniyle ofis toplantılarının çoğunun Zoom üzerinde gerçekleştirilmesi sırasında çok popülerlik kazandı. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda geri alabileceğiniz toplantılar ancak ne yazık ki Microsoft en son teknolojiye sahip olmasına rağmen bu özelliğe bile sahip değil.

Video konferans hizmeti, bu önemli özellik uzun süredir bulunmadığından, bir aramanın başlangıcında ilk kez tüm Microsoft Teams’in toplantılarını otomatik olarak kaydetme desteği sağlayacaktır. Bu özellik Windows ve macOS platformları için başlatılacak ve Microsoft Teams‘in Zoom (toplantılar için en ünlü uygulamalardan biri) ile nasıl rekabet ettiğini görecek.

Windows Latest, eğitim kurumları için toplantılarını otomatik olarak kaydedebilecekleri en iyi fikir olacağını yazıyor ve Microsoft Team forumunda dikkat edilmesi gereken nokta, bu talebin 3 yıl önce Eylül 2018’de yapılmış olmasıdır. toplantıların kaydedilmesi gerektiği ve toplantıyı düzenlerken otomatik olarak kayda başlama özelliğine sahip olması gerekir. Bu özellik, toplantı kayıtlarını başlatmayı ihmal etmemeye çok yardımcı olacak ve ayrıca elle yapmayı hatırlamak zorunda kalmadan biraz zaman ve çaba harcayacaktır.

Bu yeni özellik belli ki bir süredir deneyde bulunuyor ve Microsoft ayrıca toplantı katılımcılarının görüşmenin başlangıcında onları toplantının kaydedildiğini ve kayıt setinin erişilebilir olduğu konusunda uyarmak için bir uyarı göreceğini söyledi. indirip arama bittikten sonra tekrar dinlemek için. Microsoft, bu yeni özellik için yayınlama verilerini onaylamadı; Ancak, Microsoft’un genellikle her ayın başında Teams‘e yeni eklemeler yaptığını herkes bilir, bu nedenle kullanıcılar uzun bir süre beklemek zorunda kalmayabilir. Microsoft Ekibi, görüşmeyi kaçıranların ve belirli bir alanı tekrar ziyaret etmek isteyenlerin yetişmesine izin verecek toplantı sırasında olanların bir özetini de sunacaktır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!