Microsoft Teams Sanal Arka Plan Tasarımlarını Yeniliyor

Microsoft Teams sanal arka plan özelliği ile arka planları yenileyerek yeni animasyonlu versiyonlar eklediği bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme Microsoft Teams ‘in orijinal koleksiyonunun 2020’de başlatılmasından bu yana sanal arka planlara yapılan en büyük güncelleme olup, arkada dağınık bir oda yerine idealize edilmiş bir sahneyle değiştirme seçenekleri sunuyor.

Başlangıçta bu yeni arka planlar geniş bir koleksiyon halinde sunulacak ve Haziran ayında bazı animasyonlu versiyonlar da eklenecek. Microsoft yeni statik arka plan görselleri hakkında bazı detaylar paylaşıyor ancak rakip Zoom’un yıllardır sunulan animasyonlu arka planlarla karşılaştırıldığında bu yeni animasyonlu arka planların nasıl olduğunu görmek için önümüzdeki ayı beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Microsoft tasarım ekibi, bugünkü yeni bir blog yazısında “Tamamen yeni görüntüler içeren Teams için yeniden tasarlanmış görsel kütüphanesi arka planları kullanan insanları en iyi nasıl çalışma ortamını düşünerek tasarlandı” diyor. Ayrıca “Bazı görüntülerin popülerliğine bakarak müşterilerin eğlenceli ve hayal gücüne dayalı sahnelerde tasvir edilmek kadar, bir ortak çalışma alanı, ofis veya ev gibi gerçekçi mekanlarda tasvir edilmekten de heyecan duyduklarını fark ettik.” diye ekliyor.

Microsoft Teams sanal arka plan tasarımları artık altı kategoriden oluşuyor. Bunlar arasında; Öğrenme, Hareketlilik, İşitme, Nöroçeşitlilik, Ruh Sağlığı ve Vizyon gibi kategoriler bulunuyor. Yeni tasarımların renk çeşitliği ve arka plan şekillerinin farklı enerjiler taşıdığı ve değişik ruh ve ortam halleri için tasarladığı belirtiliyor.

Yeni arka planlar şu an için Microsoft Teams’in aylık 300 milyon aktif kullanıcısı için kullanıma sunulmuş durumda. Arka planları indirmek için Microsoft Teams sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!