Çift arka kamerası ve şık tasarımı ile ön plana çıkan Meizu E3 ‘ün genel özellikleri; 5.99 inç 1080p+ çözünürlüğünde IPS LCD ekran, 12 MP+20 MP çift arka 8 MP ön kamera, 8-çekirdekli Snapdragon 636 işlemci, Adreno 509 GPU, 6 GB RAM, 64/128 GB genişletilebilen (microSD 256 GB) dahili depolama alanı, 3360 mAh kapasiteli batarya ve parmak izi okuyucu şeklinde.
5.99 inç 1080×2160 piksel (1080p+) çözünürlüğünde IPS LCD ekran ile gelen Meizu E3, 403 ppi piksel yoğunluğuna, %78.7 Ekran/Kasa oranına sahip.
12 MP+20 MP arka, 8 Megapiksel ön kameraya yer verilen telefonun arka tarafında bir adet Çift LED Flaş bulunuyor. Faz algılamalı otofokus, 12MP(f/1.9 diyafram, 1/2.55-inç sensör, 1.4µm piksel) 20MP(f/2.6 diyafram, 1/2.8-inç sensör, 1.0µm piksel) panorama, HDR gibi özelliklere sahip olan arka kamera 1080p@30fps, 720p@30fps video kaydı yapabiliyor.
Donanım tarafında 8-çekirdekli Qualcomm Snapdragon 636 işlemcisine ev sahipliği yapan Meizu E3 ‘de, Adreno 509 GPU, 6 GB RAM, 64/128 GB genişletilebilir (microSD 256 GB) dahili depolama seçenekleri bulunuyor.
3360 mAh kapasiteli bataryaya sahip telefon Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 b/g/n, parmak izi okuyucu, gibi teknolojilere ve çift SIM kart/4.5G (Cat6 300/50 Mbps) desteğine sahip.
Meizu E3 Özellikleri
TASARIM |
|
| İşletim Sistemi: | Android 7.1.2 (Nougat) – Flyme 7.0 Arayüzü |
| Uzunluk: | 156.8 mm (6.17 inç) |
| Genişlik: | 75 mm (2.95 inç) |
| Kalınlık: | 7.6 mm (0.30 inç) |
| Ağırlık: | 160 gram |
| Kasa: | Alüminyum Kasa |
| Tuşlar: | Sanal |
| Renk Seçenekleri: | Siyah Taş, Mehtap Gümüş, Şampanya Altın |
EKRAN |
|
| Ekran ölçüleri: | 5.99 inç, 92.6 cm2 |
| Çözünürlük: | 1080×2160 piksel (1080p), 18:9 oranı |
| Piksel yoğunluğu: | 403 ppi |
| Ekran/Kasa oranı: | %78.7 |
| Ekran tipi: | IPS LCD |
| Ekran Koruması: |
KAMERA |
|
| Çözünürlük (arka): | 20 MP + 12 MP çift kamera |
| Flaş: | Çift LED Flaş (çift tonlu) |
| Özellikleri: | Faz algılamalı otofokus, 12MP(f/1.9 diyafram, 1/2.55-inç sensör, 1.4µm piksel) 20MP(f/2.6 diyafram, 1/2.8-inç sensör, 1.0µm piksel) panorama, HDR |
| Video Özellikler: | 1080p@30fps, 720p@30fps |
| Ön Kamera: | 8 Megapiksel, f/2.0 diyafram, 1.4µm piksel, 1080p@30fps |
DONANIM |
|
| Yonga Seti: | Qualcomm Snapdragon 636 (SDM636) |
| İşlemci (CPU): | 8-çekirdekli, 1.8 GHz Kryo 260 |
| Grafik İşlemcisi (GPU): | Adreno 509 |
| Sistem Belleği (RAM): | 6 GB RAM |
| Dahili Hafıza: | 64/128 GB |
| Arttırılabilir Hafıza: | mikroSD 256 GB |
BATARYA |
|
| Kapasite: | 3360 mAh ,Li-Ion |
| Değiştirilebilir: | Hayır |
BAĞLANTI |
|
| Bluetooth: | 5.0, A2DP, LE |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot |
| Konumlandırma: | GPS, A-GPS, GLONASS |
| USB: | mikroUSB 2.0 Tip-C |
| Diğer: |
ŞEBEKE |
|
| SIM: | nano-SIM (tek ve çift SIM kartlı) |
| Teknoloji: | GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE |
| 2G Bantları: | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bantları: | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Bantları: | LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) |
| Hız: | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (2CA) Cat6 300/50 Mbps |

