6 adet LED flaşı ve kendine haz çizgilerle ön plana çıkan Meizu 15 Lite ‘ın özellikleri, 5.46 inç 1080p çözünürlüğünde ekran, 12 Megapiksel arka 20 Megapiksel ön kamera, 8-çekirdekli Snapdragon 626 yonga seti, 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama seçenekleri, 3000 mAh kapasiteli değiştirilemeyen batarya, parmak izi okuyucu ve hızlı şarj şeklinde.
5.46 inç 1080×1920 piksel (1080p) çözünürlüğünde LTPS IPS LCD ekran kullanılan Meizu 15 Lite, 403 ppi piksel yoğunluğuna ve %79.0 Ekran/Kasa oranına sahip.
12 Megapiksel arka ve 20 Megapiksel ön kameraya yer verilen Meizu 15 Lite ‘ın arka tarafında 6 adet LED Flaş (çift otnlu) bulunuyor. Faz algılamalı otofokus, f/1.9 diyafram, 1.4 µm piksel, panorama, HDR gibi özelliklere sahip olan kamera 1080p@30fps, 720@30fps video kaydı yapabiliyor.
8-çekirdekli, Qualcomm Snapdragon 626 (MSM8953-Pro) yonga seti ile gelen Meizu 15 Lite ‘da, Adreno 506 GPU, 4 GB RAM, 64 GB genişletilemeyen dahili depolama alanı bulunuyor.
3000 mAh değiştirilemeyen batarya kullanılan Meizu 15 Lite ‘da Hızlı şarj, Bluetooth 4.2, parmak izi okuyucu, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, gibi teknolojiler ve 4.5G desteği (LTE Cat6 300/50 Mbps) bulunuyor.
Meizu 15 Lite Özellikleri
TASARIM |
|
| İşletim Sistemi: | Android 7.1.2 (Nougat) |
| Uzunluk: | 143.6 mm (5.65 inç) |
| Genişlik: | 72.4 mm (2.85 inç) |
| Kalınlık: | 7.5 mm (0.30 inç) |
| Ağırlık: | 145 gram |
| Kasa: | Alüminyum Alaşım |
| Tuşlar: | Kapasitif, Sanal |
| Renk Seçenekleri: | Siyah, Altın, Kırmızı |
EKRAN |
|
| Ekran ölçüleri: | 5.46 inç, 82.2 cm2 |
| Çözünürlük: | 1080×1920 piksel (1080p), 16:9 oranı |
| Piksel yoğunluğu: | 403 ppi |
| Ekran/Kasa oranı: | %79.0 |
| Ekran tipi: | LTPS IPS LCD |
| Ekran Koruması: |
KAMERA |
|
| Çözünürlük (arka): | 12 Megapiksel |
| Flaş: | 6 tane LED Flaş (çift tonlu) |
| Özellikleri: | Faz algılamalı otofokus, f/1.9 diyafram, 1.4 µm piksel, panorama, HDR |
| Video Özellikler: | 1080p@30fps, 720p@30fps |
| Ön Kamera: | 20 Megapiksel, f/2.0 diyafram, 1080p@30fps |
DONANIM |
|
| Yonga Seti: | Qualcomm Snapdragon 626 (MSM8953-Pro) |
| İşlemci (CPU): | 8-çekirdekli, 2.2 GHz Cortex-A53 |
| Grafik İşlemcisi (GPU): | Adreno 506 |
| Sistem Belleği (RAM): | 4 GB RAM |
| Dahili Hafıza: | 64 GB |
| Arttırılabilir Hafıza: | mikroSD 256 GB |
BATARYA |
|
| Kapasite: | 3000 mAh ,Li-Ion |
| Değiştirilebilir: | Hayır |
BAĞLANTI |
|
| Bluetooth: | 4.2, A2DP, LE |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Konumlandırma: | GPS, A-GPS, GLONASS |
| USB: | mikroUSB 2.0 Tip-C |
| Diğer: | Parmak izi okuyucu, Hızlı şarj |
ŞEBEKE |
|
| SIM: | nano-SIM (Hibrit çift SIM kartlı) |
| Teknoloji: | GSM / CDMA / HSPA / LTE |
| 2G Bantları: | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bantları: | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Bantları: | LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) |
| Hız: | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (2CA) Cat6 300/50 Mbps |

