LG, webOS’un Diğer Üreticilerin Akıllı TV’lerine de Güç Sağlayacağını Doğruladı

HP, webOS’u Palm akıllı telefonlar ve tabletler için bir platform olarak terk ettikten çok sonra, LG, uygulamaları çalıştırmak ve yeni akıllı TV’lerde sesli asistanları yönetmek için 2013’te yakaladığı teknolojiyi kullanmaya devam ediyor. Açık kaynak sürümünü sürdürmeye devam ederken LG, webOS ekosistemini diğer üreticilerin kullanımına açacağını doğruladı ve RCA, Ayonz ve Konka’ya katılan markalardan birkaçı olarak adlandırdı. Daha önceki bir raporda Blaupunkt’tan bahsedildi.

LG Home Entertainment başkanı Park Hyoung-sei yaptığı açıklamada, “Diğer üreticileri webOS TV ekosistemine katılmaya davet ederek, birçok yeni TV sahibinin aynı harika UX’i ve mevcut özellikleri deneyimlemesini sağlayan yeni bir yola giriyoruz.” Diğer üreticiler halihazırda LG Display tarafından üretilen panelleri kullanıyorlar, bu nedenle yazılımın kullanılabilirliğini artırmak kolay bir anlaşma olabilir.

Şimdiye kadar, başka hiçbir üst düzey üreticinin bu anlaşmaya katıldığı belirtilmedi, ancak halihazırda Android, Roku veya Amazon’un Fire TV’sini çalıştıran daha düşük fiyatlı akıllı TV’ler için karışıma başka bir seçenek daha ekliyor. Bu, daha geniş bir izleyici kitlesi oluşturduğu için LG TV satın alan kişilere de fayda sağlayabilir. Akış hizmetleri, henüz yapılmadıysa, yeni uygulamalar ve özellikler için platforma öncelik verebilir.

The Verge’e göre, lisans sahipleri, daha geleneksel bir görünüm için bıçaklı başlatıcıyı tamamen düşüren en son sürüm yerine, SDK’sının halka açık en son sürümü olan webOS 5.0’ı çalıştırmaya başlayacaklar. Park Hyoung-sei, 6.0 sürümünün “webOS’u 2014’te ilk kez kullanıma sunduğumuzdan bu yana en önemli güncelleme” olduğunu söyledi, bu nedenle umarım daha sonra değil, yaygın olarak kullanılabilir hale gelir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!