Lenovo’nun orta/üst telefonu olan Vibe P1 Turbo, 5000 mAh dev bataryası, parmak izi okuyucusu, 5.5-inç 1080 x 1920 piksel (Full HD) IPS LCD ekranı, 13 Megapiksel arka 5 Megapiksel ön kamerası, Snapdragon 615 işlemcisi, 3 GB RAM’i ve 32 GB genişletilebilir dahili bataryası ile ön plana çıkıyor.
5.5-inç 1080 x 1920 piksel (Full HD) çözünürlüğünde IPS LCD ekran ile gelen Vibe P1 Turbo, 401 (ppi) piksel yoğunluğuna ve 72.1% Ekran/Kasa oranına sahip. 180 derece görüş açısı sunan telefon ekranı Gorilla Glass 3 camı ile konuyor.
13 Megapiksel arka ve 5 Megapiksel ön kamera bulunan Vibe P1 Turbo’da bir adet Çift LED (çift tonlu) flaş yer alıyor.f/2.2, faz algılamalı otofokus, coğrafi etiketleme, yüz algılama, HDR, panorama gibi özelliklere sahip olan kamera 1080p@30fps, 720p@30fps video kaydı yapabiliyor.
Qualcomm’un orta/üst seviye işlemcisi Snapdragon 615 kullanılan Vibe P1 Turbo 8-çekirdekli olup 4-çekirdek 1.5 GHz & 4-çekirdek 1.1 GHz hızında çalışmakta. Adreno 405 GPU’sundan gücünü alan telefon 3 GB RAM’e ve 32 GB genişletilebilir (microSD 128 GB) dahili hafızaya sahip.
Vibe P1 Turbo’nun en büyük özelliğine gelecek olursak; telefonda 5000 mAh büyüklüğünde dev bir batarya ile gelen telefon 3G’de 42 saat konuşma sunabiliyor. Üst seviye telefonlarda bile göremediğimiz böylesine büyük batarya kapasitesi ile yoğun kullanımda bile 1 günü rahatlıkla çıkartabilir.
OTG, NFC, FM radyo, parmak izi okuyucu, hızlı şarj gibi teknolojileri barındıran Vibe P1 Turbo, nano SIM girişine ve Çift SIM kart/4G desteğine de sahip.
Lenovo Vibe P1 Turbo Teknik Özellikleri
TASARIM |
|
| İşletim Sistemi: | Android 5.1 (Lollipop) |
| Uzunluk: | 152.9 mm (6.02 inç) |
| Genişlik: | 75.6 mm (2.98 inç) |
| Kalınlık: | 9.9 mm (0.39 inç) |
| Ağırlık: | 187 gram |
| Kasa: | Alüminyum alışım |
| Çerçeve: | Alüminyum alışım |
| Tuşlar: | Fiziksel/Kapasitif |
| Renk Seçenekleri: | Platin, Grafit Grisi, Altın |
EKRAN |
|
| Ekran ölçüleri: | 5.5-inç |
| Çözünürlük: | 1080 x 1920 piksel (Full HD) |
| Piksel yoğunluğu: | 401 ppi |
| Ekran/Kasa oranı: | 72.1% |
| Ekran tipi: | IPS LCD |
| Ekran Koruması: | Corning Gorilla Glass 3 |
KAMERA |
|
| Çözünürlük (arka): | 13 Megapiksel |
| Flaş: | Çift LED (çift tonlu) flaş |
| Özellikleri: | f/2.2, faz algılamalı otofokus, coğrafi etiketleme, yüz algılama, HDR, panorama |
| Video Özellikler: | 1080p@30fps, 720p@30fps |
| Ön Kamera: | 5 Megapiksel |
DONANIM |
|
| Yonga Seti: | Qualcomm Snapdragon 615 (MSM8939) |
| İşlemci (CPU): | 8-çekirdekli, 4-çekirdek 1.5 GHz Cortex-A53 & 4-çekirdek 1.1 GHz Cortex-A53 |
| Grafik İşlemcisi (GPU): | Adreno 405 |
| Sistem Belleği (RAM): | 3 GB RAM |
| Dahili Hafıza: | 32 GB |
| Arttırılabilir Hafıza: | microSD 128 GB kadar |
BATARYA |
|
| Kapasite: | 5000 mAh, Li-Po |
| Değiştirilebilir: | Hayır |
| Günlük kullanım: | 42 saat konuşma – 3G |
BAĞLATI |
|
| Bluetooth: | 4.1, LE |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot |
| Konumlandırma: | GPS, A-GPS, GLONASS |
| USB: | microUSB 2.0 |
| Diğer: | OTG, NFC, FM radyo, parmak izi okuyucu, hızlı şarj |
ŞEBEKE |
|
| SIM: | nano-SIM (çift SIM kartlı) |
| Teknoloji: | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Bantları: | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bantları: | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Bantları: | LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 20(800), 40(2300) |
| Hız: | HSPA, LTE Cat4 150/50 Mbps |
