Çift arka kamerası ile ön plana çıkan Lenovo K5’in genel özellikleri; 5.7 inç 720p+ çözünürlüğünde IPS LCD ekran, 13MP+5MP çift arka 8 MP ön kamera, 8-çekirdekli Mediatek MT6750V/CB işlemci, Mali-T860MP2 GPU, 3 GB RAM, 32 GB genişletilebilir (microSD 256 GB) dahili depolama alanı, 3000 mAh kapasiteli batarya, FM radyo ve Parmak izi okuyucu şeklinde.
5.7 inç 720×1440 piksel (720p+) çözünürlüğünde IPS LCD ana ekran ile gelen Lenovo K5, 282 ppi piksel yoğunluğuna ve %75.0 Ekran/Kasa oranına sahip.
13MP+5MP çift arka kamera, 8 Megapiksel ön kameraya yer verilen telefonun arka tarafında bir adet Çift LED Flaş (çift tonlu) bulunuyor. 13MP-f/2.0 diyafram, 5MP-f/2.2 diyafram, Faz algılamalı otofokus, panorama, HDR gibi özelliklere sahip olan arka kamera 720p@30fps kaydı yapabiliyor.
Donanım tarafında 8-çekirdekli Mediatek MT6750V/CB işlemcisine ev sahipliği yapan Lenovo K5’de, Mali-T860MP2 GPU, 3 GB RAM ve 32 GB genişletilebilir (microSD 256 GB) dahili depolama alanı bulunuyor.
3000 mAh kapasiteli bataryaya sahip telefon FM radyo, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Parmak izi okuyucu gibi özelliklere 4G (Cat4 150/50 Mbps) desteğine sahip.
Lenovo K5 Özellikleri
TASARIM |
|
| İşletim Sistemi: | Android 7.1 (Nougat) – ZUI 3.1 Lite Arayüzü |
| Uzunluk: | 153.8 mm (6.06 inç) |
| Genişlik: | 72.7 mm (2.86 inç) |
| Kalınlık: | 7.8 mm (0.31 inç) |
| Ağırlık: | 160 gram |
| Kasa: | Alüminyum/Cam |
| Çerçeve: | Alüminyum Alaşım |
| Tuşlar: | Sanal |
| Renk Seçenekleri: | Siyah, Gri, Mavi |
EKRAN |
|
| Ekran ölçüleri: | 5.7 inç, 83.8 cm2 |
| Çözünürlük: | 720×1440 piksel (720p+), 18:9 oranı |
| Piksel yoğunluğu: | 282 ppi |
| Ekran/Kasa oranı: | %75.0 |
| Ekran tipi: | IPS LCD |
| Ekran Koruması: |
KAMERA |
|
| Çözünürlük (arka): | 13 MP + 5 MP çift kamera |
| Flaş: | LED Flaş |
| Özellikleri: | 13MP-f/2.0 diyafram, 5MP-f/2.2 diyafram, Faz algılamalı otofokus, panorama, HDR |
| Video Özellikler: | 720p@30fps |
| Ön Kamera: | 8 Megapiksel, f/2.0 diyafram, 720p@30fps |
DONANIM |
|
| Yonga Seti: | Mediatek MT6750V/CB |
| İşlemci (CPU): | 8-çekirdekli, (4×1.5 GHz Cortex-A53 & 4×1.0 GHz Cortex-A53) |
| Grafik İşlemcisi(GPU): | Mali-T860MP2 |
| Sistem Belleği (RAM): | 3 GB RAM |
| Dahili Hafıza: | 32 GB |
| Arttırılabilir Hafıza: | microSD 128 GB |
BATARYA |
|
| Kapasite: | 3000 mAh, Li-Ion |
| Değiştirilebilir: | Hayır |
BAĞLANTI |
|
| Bluetooth: | 4.0, A2DP, LE |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Konumlandırma: | GPS, A-GPS |
| USB: | microUSB 2.0 |
| Diğer: | FM radyo, Parmak izi okyucu |
ŞEBEKE |
|
| SIM: | nanoSIM (Çift SIM kartlı) |
| Teknoloji: | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Bantları: | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bantları: | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Bantları: | LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) |
| Hız: | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |
