Kullanıcıların En Az Yüzde 20’si Hala Windows 7 Kullanıyor

Microsoft, Windows 7 desteğini Ocak 2020’de sonlandırırken, Windows’un eski sürümü dünya çapında kayda değer bir kullanıcı tabanıyla hala güçlü. Ancak buna rağmen, şirket son zamanlarda bir yükseltme dalgası görmeye başladı.

Bir WCCFTech raporuna göre, Amerikan teknoloji devi, nihayet desteği sonlandırmadan önce Windows’un eski sürümünü 10 yıldan fazla bir süredir destekledi. Şirket, kullanıcı tabanına ilişkin herhangi bir istatistiki resmi olarak hiçbir zaman paylaşmazken, NetMarketShare’den gelen veriler, her 4 bilgisayardan 1’inin hala Windows 7 tarafından çalıştırıldığını ortaya çıkardı. Microsoft, Windows 7 kullanıcılarına ücretsiz yükseltme teklifi sundu. Şimdi, şirket desteği sonlandırdıktan bir yıl sonra, yeni bir yükseltme dalgası gözlemledi.

Başka bir deyişle, şu anda desteklenmeyen Windows sürümünden uzaklaşan bir dizi kullanıcı olmuştur. Geçen ay şirket, “Windows 7 desteğinin sona ermesinden itibaren OEM Pro ile karşılaştırılabilecek güçlü bir önceki yıla rağmen, Windows’ta daha güçlü bilgisayar pazarı, yüzde 1’lik genel OEM gelir artışıyla sonuçlandı. OEM Pro olmayan gelir 24 arttı yüzde ve OEM Pro geliri yüzde 9 azaldı. Envanter seviyeleri, çeyreği normal aralıkta bitirdi. ”

NetmarketShare’e göre şu anda tüm cihazların en az yüzde 20’si hala Windows 7’de çalışıyor. Ayrıca, Windows’un bu sürümünü çalıştıran eski cihazların çoğu, şirket ücretsiz yükseltme planı sunmasına rağmen yeni ürünlere ve hizmetlere geçişte her zaman yavaş olan devlete ve kurumlara ait.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!