iPhone 7 Serisinde Garip Sesler Geliyor

Geçtiğmiz haftada lansmanı yapılan ve bazı ülkelerde dağıtılmaya başlanan iPhone 7 ile ilgili şikayetler gelmeye başladı. iPhone 7 serisinde garip sesler geldiği gönünde bilgiler veriliyor.

İlk rapora göre bu sesin telefonun arka tarafında, içinden bir yerden geldiği yönünde. Oldukça net bir şekilde duyula bilen bu ses Twitter kullanıcı Stephen Hackett tarafında kayıt edilip yayınlanmış. Telefonun iCloud ile senkronize edildiği sırada kaydedilen sesi aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Bir çok kullanıcı bunun kulaklık jack girişinin telefondan çıkartılmasından ötürü iPhoen’un ağlaması veya hayaleti olarak eğlense de bu sesin telefon yoğun yük altındayken bazı bileşenlerin titreşerek rezonansa giren bobin sesi olduğu düşünülüyor.

Bizim şahsi görüşümüze göre ise bu sesin daha çok telefonun modeminden kaynaklandığı yönünde. Zira çıkan ses telefonu televizyona veya bir hoparlöre yaklaştırdığımız çıkan ses ile aynı karakteristik özelliği sahip olduğunu görüyoruz. Sesi ilk dinlediğimde gözümde canlanan şey bu oldu.

Görünüşe göre iPhone 7 serisinde de bir ses sorunu yaşayacağız. Ne olursa olsun bu sorun kabul edilemez. Henüz Apple tarafında resmi bir açıklama yapılmamış ancak yurt dışında servisi arayan kişilere bu sorunu yaşayanlara değişim yapılabileceği bilgisi verilmiş.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!