iPhone 7 Plus çift kamera sensörü ile gelecek

Yaptığı tahminlerle tanınan Ming-Chi Kuo, en son yayınladığı yazıya göre iPhone 7 Plus çift kamera sensörü ve 3 GB RAM ile birlikte gelecek.

iPhone 7 Plus çift kamera sensörü ile gelecek

İlk olarak HTC telefonlarla gördüğümüz çift kamera bizlere derinlik algılaması yaparak odak noktasını değiştirme, bokeh efekti gibi bazı özellikler sunuyordu. Daha sonra LG G5 ile çift kameranın geniş açı yeteneğini kullanarak 120 derelik görüntüler elde edilebileceğini gördük. En son da Huawei ile birlikte monokoron ve RGB çekebilen 2 farklı kamera sensörü ile karşılatık. Bu sensör de bizlere daha iyi bir renk ve beyaz dengesi sunuyordu.

Apple’ın iPhone 7 plus’da kullandığı çift kamera sensörünün bunlardan hangisi ile geleceği bilinmiyor ancak benim tahminime göre Huawei’nin çift kamera sensörü gibi bir yeteneğe sahip olabilir.iPhone 7 Plus çift kamera sensörü ile gelecek_01

3.5 mm kulaklık girişinin olamayacağı, USB lightning üzerinden ses alışverişi yapacağı yine verilen bilgiler arasında. Ancak geçtiğimiz günlerde sızdırılan iPhone 7 ana kartında 3.5 mm kulaklık girişinin olacağına dair bir sızıntı yapılmıştı. Galiba biz lansman gününe kadar kulaklık girişinin nasıl olacağını tam olarak bilemeyeceğiz.

Kasanın suya ve toza karşı dayanıklı olacağı ve ana ekran tuşunun kapasitif (dokunmatik) olacağı da düşünülüyor. Ayrıca tasarımsal olarak telefonu olumsuz olarak etkileyen anten çizgilerinin de olmayacağı veya çok fazla belirgin olmayacağı da gündemde. Lansman günü kesin olarak belli değil ancak Apple her zamanki gibi yıllık sonbahar etkinliğinde yeni iPhone’ları duyuracaktır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!