iPhone 7 Çizilme ve Sağlamlık Testi

Rütuşlanmış tasarımı, yeni renk seçenekleri, yeni home butonu, 4 LED’li flaşı ve güçlü donanımı ile yine kullanıcıların ilgisine çeken iPhone 7 çizilme ve sağlamlık testinde.

Telefonun genelinde uygulanan çizilme testi ile kasanın çizilmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğunu görüyoruz. Ekranın çizilme testinde sivrilik/sertlik derecesi 6 olan uçta çizilmeye başladığını görüyoruz. Ekranı koruyan camın ne olduğu belli olmasa da Android tarafında kullanılan Gorilla Glass 4 ile aynı çizilme dayanıklılığına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Alüminyum kasada da uygulanan çizilme testinde alüminyum çok fazla dayanmazken, home butonu ve kamera lensinin de çok fazla dayaklı olduğunu söyleyemeyiz. Zira bu home butonu ve kamera lensinin 6-7 sertlik dereceli uçta çizildiğini görüyoruz.

Kasanın bükülme testinden başarı ile çıkan telefonun test esnasında uygulanan gücün şiddetinden dolayı ekranın kasadan biraz ayrıldığını görebiliyoruz. iPhone 6’da yaşanılan bükülme sorununun ardında Apple 6s ve 7’de bu sorunu kalıcı olarak aşmış gibi görünüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!