iPhone 6 SE Geekbench Skoru Ortaya Çıktı

Merakla beklenen yeni iPhone modelinin tasarımı, özellikleri derken neredeyse hey şeyi sızmıştı. Simdi ise iPhone 6 SE Geekbench Skoru ortaya çıktı.

Daha öncesinde bahsettiğimiz gibi, 2007 yılında iPhone modeli ile telefon sektörüne adım atan Apple, 2017 yılının yaklaşması üzerine hem tasarımda hem de donanımda daha özel bir konfigürasyon oluşturarak 10. yıla özel çok daha güçlü bir telefon çıkarmayı hedefliyor.

Ancak 10. yılın “S” modeline rast gelmesi ve rakamın değişmemesi üzerine sadece bir defaya mahsus bu sene çıkartılacak olan yeni iPhone modelinin tasarımında radikal bir değişiklik yapmadan “6 SE” adıyla çıkış yapacak. Yani, Apple’dan ilk defa gördüğümüz bu hamla 10. yıla özel olacak telefon için yapılıyor. (Bu bilgiler kesin değildir!)

iPhone 6 SE Geekbench Skoru

iPhone 6 SE GeekbenchiPhone 6 SE her ne kadar tasarım tarafında radikal bir değişiklik içermese de donanım tarafında yeni Apple A10 chipi ile geliyor. Apple A9 chipi hala oldukça güçlüydü, ve bu sene çıkan diğer bütün işlemcilerle işlem gücü yönüyle rekabet edebilecek seviyedeydi ancak Apple 10 ile en üst sırada yerini alacak gibi görünüyor.

Apple A9 (iPhone 6s) ile tek çekirdekte 2542, çok çekirdekte 4427 puan alıyordu. Apple A10‘da (iPhone 6 SE Geekbench) ise tek çekirdekte 3042, çok çekirdekte ise 5210 puan aldığını görüyoruz. Android tarafının en güçlü işlemcisi SnapDragon 821 (Asus Zenfone 3 Deluxe) ise tek çekirdekte 2336, çok çekirdekte 5420 puan almayı başarmıştı. Şu halde saf işlem gücü bakımdan Apple tek çekirdekte çitayı biraz daha yükseltirken çok çekirdekte ise arayı kapatmayı başarmış.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!