iPhone 13 Serisi CAD Sızıntıları Daha Büyük Kamera Boyutlarını Ortaya Çıkarıyor

EverythingApplePro‘dan bir videoda paylaşılan, yaklaşan iPhone 13 serisine ait bilgiler ve iddia edilen CAD‘ler, Apple‘ın bu yılki iPhone kamera modülünü önemli ölçüde büyütmeyi planladığını, muhtemelen daha büyük sensörlere ve sensör kaydırma stabilizasyonuna yol açacağını gösteriyor.

Videoda paylaşılan CAD‘lere göre, ‌iPhone 13‌ mini, Pro ve Pro Max kamera modüllerinin tümü “mükemmel bir kare” olacak. Boyutsal olarak, ‌iPhone 13‌ Pro Max kamera sistemi, mevcut iPhone 12 Pro Max‘tan 0,87 mm daha fazla çıkıntı yapacak. Sonuç olarak, CAD‘lere göre genel gövde kalınlığı da .25 mm artacaktır. ‌İPhone 12 Pro Max‘in kamera modülü 3,38 daha uzun ve 4,77 daha geniş olacaktır.

‌İPhone 13‌ mini için CAD, 5,4 inç form faktörü ‌iPhone‌ için çapraz bir kamera kurulumunu gösterir. CAD’den alınan özel ölçümler, kamera kurulumunun iPhone 12 mini’den 0,99 mm daha fazla çıkıntı yapacağını ve 3,06 mm genişliğinde ve 0,14 mm daha kısa yükseklikte olacağını söylüyor. Genel ‌iPhone 13‌ mini gövdesi 0,26 mm daha kalın olacaktır.

‌iPhone 13‌ Pro‘ya geçersek, kamera modülünün kendisi mevcut iPhone 12 Pro‘dan 3,41 mm daha uzun ve 4,81 mm daha geniş olacak. Önemli ölçüde daha büyük kamera muhafazası daha büyük bir LiDAR sensörü içerecek ve bugünün videosunda bahsedilmese de, muhtemelen köşeler, kenarlar ve AR için daha iyi doğruluk içerecektir. Gerçek boyuttaki artışın yanı sıra, 13 Pro‘nun kamera sistemi, mevcut üst düzey iPhone 12 Pro‘nun 2,79 mm’sine kıyasla 3,65 mm çıkıntı yapacak.

EverythingApplePro tarafından bugün paylaşılan bilgilerin çoğu, belirli boyutları sağlamada başarısız olan ancak daha büyük kamera kurulumlarına bir bakış sunan 91Mobiles’ın bu hafta bir önceki raporunda yankılandı. EverythingApplePro‘nun CAD‘leri de çentikle ilgili daha önce sızdırılmış bilgileri doğruluyor. CAD‘lere göre Apple, kulaklığı ekranın çerçevesine taşıyarak çentiği küçültecek.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!