Intel’in Yeni CEO’su CPU Yapımında Apple’dan Daha iyi Olması Gerektiğini Söylüyor

Intel’in yeni CEO’su Pat Gelsinger, şubat ayına kadar yeni görevine başlamadı, ancak şirketi Apple’ın M1 çiplerini almaya hazırlıyor. Oregon’da Intel’in büyük bir varlığını sürdürdüğü yerel bir gazete olan Oregonian, yonga üreticisinin dün bir all-hands şirket toplantısı düzenlediğini ve Gelsinger’in katıldığını bildirdi.

Gelsinger’in Intel çalışanlarına “PC ekosistemine Cupertino’daki bir yaşam tarzı şirketinin yaptığı her olası şeyden daha iyi ürünler sunmalıyız”, dedi. “Gelecekte bu kadar iyi olmalıyız.”

Intel, son zamanlarda hem Apple hem de AMD’den artan rekabetle karşı karşıya. Apple, Haziran ayında kendi silikonuna geçiş yaptığını duyurdu ve bunu “Mac için tarihi bir gün” olarak nitelendirdi. Mevcut Intel tabanlı Mac’lere kıyasla etkileyici performans ve pil ömrü sağlayan M1 tabanlı Mac’ler ile geçiş iyi gitti.

Apple, gelecekte bazı Mac’ler için Intel çiplerini kullanmaya devam edecek olsa da, Intel’e güvenmekten uzaklaşıyor. AMD’nin oyunlarda Intel’den performans tacını aldığı ve dizüstü bilgisayar hakimiyetini yeni Ryzen 5000 mobil yongalarla bastırdığı gibi geliyor.

Intel, bu haftanın başlarında, mevcut CEO Bob Swan’ın 15 Şubat’ta görevinden ayrıldığını ve yerini VMware CEO’su Pat Gelsinger’ın alacağını duyurdu. Bu, daha önce yonga üreticisinde 30 yıl çalışmış olan Gelsinger için Intel’e dönüş anlamına geliyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!