Intel, 11.Nesil Core H Serisi Mobil İşlemciyi Piyasaya Sürdü

Intel, dizüstü bilgisayarlar için 11. Nesil ve 10. Nesil Core H Serisi işlemcilerini piyasaya sürdü ve şirkete göre, masaüstü bilgisayarlara kıyasla CPU, grafik ve ağ performansına güçlü yükseltmeler getirdi. Şirket ayrıca 11. Nesil Core vPro H serisi ve Xeon W-11000 işlemcileri duyurdu.

Yeni Willow Cove Core mikro mimarisi üzerine inşa edilen Intel’in yeni mobil işlemcileri, 10nm SuperFin üretim süreci üzerine inşa edilmiştir ve turbo modunda 5,0 GHz’e kadar destekler. Intel‘e göre, yeni 11. Nesil Core-H serisi, en son ayrık grafik desteğiyle birlikte çok iş parçacıklı performans için yüzde 19’a varan iyileştirmeler içerecek.

Şirket ayrıca, bazı SKU’ların hız aşırtmaya, çekirdek başına voltaj kontrolüne ve Intel’in XTU’sunu (Extreme Tuning Utility) kullanan diğer iyileştirmelere izin vereceğini söylüyor. Bu arada, şirketin Hız İyileştirici uygulaması, tüm çekirdek frekansları yükselterek daha iyi çok iş parçacıklı performansa izin vermelidir. Yeni yonga seti ayrıca Intel’in yetenekli Xe grafiklerini kutudan çıktığı anda destekler.

Intel, en üst düzey i9-11980HK yonga setinin XTU, Hız İyileştirici ve Turbo Boost Max 3.0 aracılığıyla hız aşırtmayı destekleyeceğini, oyuncuların da 20 PCIe Gen 4 ve 24 PCIe Gen 3 şeridinden, en yeni üçüncü taraf grafik desteğinden yararlanmaları gerektiğini söylüyor.

Bu arada şirket, 44 PCIe şeridinin önceki nesle göre üç kat daha fazla G / Ç bant genişliğini destekleyeceğini ve RAID0 modunda önyüklemeyi destekleyeceğini iddia ediyor. Bağlantı cephesinde Intel, yeni 11. Nesil Core-H serisi işlemcilerin 40 Gbps’ye kadar aktarım hızlarını destekleyen Thunderbolt 4 aracılığıyla depolamaya hızlı erişimi destekleyeceğini ve aynı zamanda şarj etmeye de izin vereceğini söylüyor.

Yeni yonga setlerini içeren cihazlar, önümüzdeki aylarda yazılım güncellemelerinin bir parçası olarak WiFi 6E desteği ile birlikte WiFi 6 bağlantısına da erişebilecek. Şirket, yeni işlemcileri içeren 80’den fazla OEM modelinde yer alacak bir milyondan fazla birim ekleyerek 300 milyondan fazla içerik oluşturucuyu ve 14 milyar PC oyuncusunu hedeflediğini söylüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!