Instagram Hikayelerdeki Metin Çeviri Özelliğini Duyurdu

Instagram bugün hikaye gönderilerindeki metni otomatik olarak çevirme özelliğini duyurdu. Uygulama, 2016’dan beri gönderilerdeki ve altyazılardaki metni çevirebiliyor ve şimdi bu özelliği Hikayeler’e ekledi.

Verge haberine göre, “Hizmet bir gönderide yabancı bir dil algıladığında, ekranın sol üst köşesinde bir ‘Çeviriyi Gör’ seçeneğini gösterecek ve kullanıcıların altta bir çeviri görmek için dokunabilecekleri bir ‘Çeviriyi Gör’ seçeneği görüntülenecektir.”

Bu yeni çeviri özelliği tüm dünyada kullanıma sunulacak ve başlamak için 90’dan fazla dil destekleniyor. İngilizce kullanıcıları için, şu anda diğer diller için kullanıma sunulmamış olsa da, Mayıs ayından bu yana Hikayeler için zaten otomatik altyazı var.

Bu yeni özelliğin yanı sıra Instagram, kısa bir süre önce, kullanıcıların Keşfet sekmesinde daha fazla veya daha az hassas içerik görmek isteyip istemediklerini seçmelerine olanak tanıyan yeni bir Hassas İçerik Kontrolü özelliğini kullanıma sundu. Bu işlev, kullanıcıların hesaplarını güvende tutabilmeleri için şirketin yeni bir Güvenlik Kontrolü sayfası getirmesinden bir hafta sonra duyuruldu.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Instagram’ın Twitter’ın Süper Takip’ine benzer olacak “Özel Hikayeler” işleviyle daha fazla Hikayelere özel özellikler üzerinde çalıştığını öğrendik.

Tersine mühendis ve sızdırıcı Alessandro Paluzzi’ye göre, bir kullanıcı yalnızca abonelere açık olan bir Hikaye ile etkileşime girdiğinde, uygulama “Bu hikayeyi yalnızca bu kullanıcının üyeleri görebilir” diyen bir mesaj gösterecek.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!