Instagram, Direkt Mesajlar İçin Geliştirdiği Yeni Özelliğini Tanıttı

Instagram, direkt mesajlarda tacizi önlemek için yeni özellikler ekliyor. Değişiklikler, mesaj isteklerini filtrelemenin yeni yollarını ve aynı kullanıcıyı birden çok hesapta engelleme becerisini içerir.

Güncelleme, Instagram‘ın İngiltere‘deki futbolcuların uygulamada aldıkları ırkçı mesajlardan bahsetmesinin ardından tacizle ilgili politikalarını doğrudan mesajlarla sıkılaştırmasının ardından geldi. Şirket o sırada, doğrudan mesajlarda kötüye kullanımı önlemenin, şirket yorumlarında kullandığı otomatikleştirilmiş araçları kullanmaması nedeniyle zorluk teşkil ettiğini söyledi.

Artık Instagram, kullanıcılara yalnızca bireysel bir kullanıcıyı değil, oluşturabilecekleri yeni hesapları “önceden” engelleme seçeneği sunacak. Bu, aynı kişiler tarafından defalarca hedeflenen veya bu kişinin yeni bir hesapla onları bulmasını istemeyen kişilere yardımcı olabilir. (Instagram, kurallarının yasaklanmış kullanıcıların yeni hesaplar oluşturmasını yasakladığını belirtiyor.) Instagram, mesaj isteklerini filtrelemenize izin verecektir.

Uygulama ayrıca, halihazırda takip etmediğiniz kişilerden gelen mesajlar için ayrı bir gelen kutusu olan “mesaj isteklerinde” kötüye kullanımı önlemek için yeni bir araç ekliyor. Instagram, kullanıcıların “rahatsız edici kelimeler, ifadeler ve emojiler içeren” mesaj isteklerini otomatik olarak gizlemelerine olanak tanıyan yeni bir filtreleme aracı ekliyor. Şirket, engellenen kelimelerin bir listesini bulmak için zorbalıkla mücadele kuruluşlarıyla birlikte çalıştığını söylüyor, ancak kullanıcılar listeye kendi kelimelerini de ekleyebiliyor.

Instagram, uygulamasında zorbalığı önlemek için daha fazlasını yapma baskısıyla defalarca karşı karşıya kaldı. Uygulama şu anda 13 yaşından küçük çocuklar için hizmetinin bir versiyonunu oluşturma planları üzerinde incelemeyle karşı karşıyadır. Demokratik milletvekilleri kısa süre önce Facebook‘a çocuklar için daha fazla koruma tedbiri eklemesi için baskı yaptı ve her iki tarafın üyeleri de sosyal medya şirketinin bunu yapmak için yeterli olup olmadığını sorguladı en genç kullanıcılarını koruyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!