Instagram, Birleşik Video Sekmesi ile Video Tabanlı İçeriği Arttıracak

Facebook, bir süredir YouTube‘a savaş açmak için Instagram‘ı kullanıyor, özellikle IGTV bu sürecin önemli bir parçası çünkü bu, video içerik oluşturucularının genişletmek istemesine neden olabilecek türden bir şey olabilir. bu platforma ve Instagram takipçilerini video görüntülemelerine ve benzerlerine dönüştürmelerine yardımcı olabileceğini görmek. Bununla birlikte, IGTV‘nin piyasaya sürülmesi şirketin umduğu kadar iyi gitmedi ve bu nedenle Instagram, ilk olarak Matt Navarra tarafından görüldüğü gibi, video tabanlı içerik platformlarını tek bir sekmede birleştirmek istiyor.

Feed’inizdeki videoların IGTV‘den ayrı olması, Instagram‘ın ikincisi ile etkileyicileri hedeflediği gerçeğini düşündüğünüzde mantıklıydı, ancak şimdi IGTV‘nin başarısı henüz gerçekleşmediğinden, Instagram’ın iki tür içeriği bir araya getirmesi daha mantıklı geliyor. tek bir besleme. Bu, esasen, profesyonelce hazırlanmış içeriğin profesyonel olmayan bir şekilde hazırlanmış içerikle tam olarak aynı listede yer aldığı ve ayrılma, abone olduğunuza ve görüntüleme tercihlerinize bağlı olarak gerçekleştiği YouTube‘a çok daha benzer.

Ayrı bir video akışı, video tabanlı içeriğe çok daha fazla göz açacaktır, ancak takipçileri için sıradan videolar yayınlayan kullanıcılar, tüm medyalarını tek bir beslemede yayınlayamamalarını sinir bozucu bulabilir. Bu, bir sosyal medya sitesini bir video akış sitesine dönüştürmeye çalışırken ortaya çıkabilecek yanıltıcılığı gösterir; bu, yakın geçmişte bazı ilerlemeler kaydetmiş olmasına rağmen, YouTube‘un kendisinin mücadele ettiği bir şeydir. Bu ilginç bir hareket ve Instagram’ın yakın gelecekte YouTube‘a daha sert bir rekabet sağlamasına yardımcı olabilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!