Huawei Y5II; 5.0-inç 720 x 1280 piksel (HD) çözünürlüğünde IPS LCD ekranı, 8 Megapiksel ana, 2 Megapiksel ön kamerası, arka tarafta Çift LED ön tarafta tek LED flaşı, 4-çekirdekli Mediatek MT6735P (4G) / Mediatek MT6582 (3G) işlemcisi, Mali-T720MP2 (4G) / Mali-400MP2 (3G) GPU’su, 1 GB RAM’i, 8 GB genişletilebilir (microSD 32 GB) dahili hafızası, 2200 mAh kapasiteli değiştirilebilir bataryası, FM radyo, Çift SIM kart ve 4G desteği (3G’li ve 4G’li 2 model var) ile ön plana çıkıyor.
5.0-inç 720 x 1280 piksel (HD) çözünürlüğünde IPS LCD ekran ile gelen Huawei Y5II, 294 (ppi) piksel yoğunluğuna ve 66.6% Ekran/Kasa oranına sahip.
8 Megapiksel ana ve 2 Megapiksel ön kamera ile gelen Huawei Y5II’in arka tarafında çift LED flaş, ön tarafında tek LED flaş yer alıyor. f/2.0 diyafram aralığı, Panoramik Çekim, HD gibi özelliklere sahip olan kamera 720p@30fps video kaydı yapabiliyor.
Donanım tarafında, 4-çekirdekli 1.3 GHz hızında çalışabilen Mediatek MT6735P (4G) / Mediatek MT6582 (3G) işlemcisi ve Mali-T720MP2 (4G) / Mali-400MP2 (3G) GPU’su ile gelen Huawei Y5II, 1 GB RAM‘e ve 8 GB genişletilebilir (microSD 32 GB) dahili hafızaya sahip.
2200 mAh kapasiteli değiştirilebilen batarya kullanılan Huawei Y5II’de, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, FM radyo, Çift SIM kart ve 4G desteği bulunuyor.
Huawei Y5II Teknik Özellikleri
TASARIM |
|
| İşletim Sistemi: | Android 5.1 (Lollipop) – Emotion UI 3.1 Lite |
| Uzunluk: | 143.8 mm (5.66 inç) |
| Genişlik: | 72 mm (2.83 inç) |
| Kalınlık: | 8.9 mm (0.35 inç) |
| Ağırlık: | 135 gram |
| Kasa: | Plastik |
| Çerçeve: | Plastik |
| Tuşlar: | Kapasitif |
| Renk Seçenekleri: | Volkanik Siyah, Buz Beyazı, Kum Altın, Gül Pembesi, Gök Mavisi |
EKRAN |
|
| Ekran ölçüleri: | 5.0-inç |
| Çözünürlük: | 720 x 1280 piksel (HD) |
| Piksel yoğunluğu: | 294 ppi |
| Ekran/Kasa oranı: | 66.6% |
| Ekran tipi: | IPS LCD |
| Ekran Koruması: |
KAMERA |
|
| Çözünürlük (arka): | 8 Megapiksel |
| Flaş: | Çift LED flaş |
| Özellikleri: | f/2.0 diyafram aralığı, Panoramik Çekim, HD |
| Video Özellikler: | 720p@30fps |
| Ön Kamera: | 2 Megapiksel, LED flaş |
DONANIM |
|
| Yonga Seti: | Mediatek MT6735P – 4G / Mediatek MT6582 – 3G |
| İşlemci (CPU): | 4-çekirdekli 1.3 GHz Cortex-A53 – 4G / 4-çekirdekli 1.3 GHz Cortex-A7 – 3G |
| Grafik İşlemcisi (GPU): | Mali-T720MP2 – 4G / Mali-400MP2 – 3G |
| Sistem Belleği (RAM): | 1 GB RAM |
| Dahili Hafıza: | 8 GB |
| Arttırılabilir Hafıza: | microSD 32 GB |
BATARYA |
|
| Kapasite: | 2200 mAh, Li-Po |
| Değiştirilebilir: | Evet |
| Günlük kullanım: |
BAĞLATI |
|
| Bluetooth: | 4.0, A2DP, LE |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot |
| Konumlandırma: | GPS, A-GPS |
| USB: | microUSB 2.0 |
| Diğer: | FM radyo |
ŞEBEKE |
|
| SIM: | Mikro-SIM (Çift SIM kartlı) |
| Teknoloji: | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Bantları: | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bantları: | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Bantları: | LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) |
| Hız: | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |
